Rap’çiler Doğuş’u seçti!

Şarkıcı Doğuş, rap’çiler Oğuz Kalfa ve Amir ile birlikte bir rap şarkı seslendirdi. ‘Trio’ isimli şarkıya bir de klip çekildi…

Geçmişte ‘Sokak müziği’ olarak tanımlanan rap müziğin yükselişe geçmesiyle birlikte rap şarkıları hemen hemen her yerde duymaya başladık. Rap dünyası ve rap’çilerin yakından takip edilmeye başlaması ile birlikte ise birçok rap’çi ünlendi ve magazin basınında sıkça yer almaya başladı. Öyle ki rap müziğin adeta her yere sızmasıyla birlikte ‘Pop müzik bitiyor mu?’ polemiği patlak verdi ve kimi popçular özeleştiri yaparken kimileri ise pop müziğin asla bitmeyeceğini ifade etti.

“DOĞUŞ ŞARKILARIYLA BÜYÜDÜK”

Popçular teker teker konser repertuvarlarına rap müzikleri eklerken Doğuş ise Amir ve Oğuz Kalfa ile birlikte yeni bir rap şarkı çıkardı. ‘Trio’ şarkısına Beykoz Kundura Fabrikası’nda bir de klip çekildi. Klip çekimleri öncesi magazin muhabirlerinin sorularını yanıtlayan Amir ve Oğuz Kalfa nasıl bir araya geldiklerini anlattı. İki rap’çi, bu şarkı için özellikle Doğuş ile düet yapmak istediklerini ve Doğuş’un şarkıları ile büyüdüklerini belirtti. İkili, şu anki rap şarkılarının çoğunun yurtdışındaki şarkılardan esinlenerek yapıldığını savundu. Amir ve Oğuz Kalfa “Doğuş’la birlikte özgün bir iş ortaya koyduk. Bu çalışmada çalma yada esinlenme yok.” dedi.

DOĞUŞ: “RAP POPÜLER DİYE BU ŞARKIYI YAPMADIM!”

Doğuş ise bundan önceki müzik yaşantısında yaptığı şarkılarda da rap alt yapısı olduğunu ifade etti. Doğuş, “Müzik evrenseldir. Ben rap müzik şu an popüler diye rap’çilerle şarkı yapmadım. Herkesin şu an rap’çilerle bir proje yapmayı düşündüğünü biliyorum. Amir ve Oğuz Kalfa’nın beni sevdiğini biliyorum. Onlarla güzel bir şarkı yaptık. Taktiri dinleyicimize bırakıyoruz.” şeklinde konuştu.