Kültür ve Sanat

Paribu ile Günün Filmi: Alelade Bir Yuva

Paribu ile Günün Filmi’nde 39. İstanbul Film Şenliği’nden günlük tekliflerimizi paylaşıyoruz. Bugünün filmi, can vermeden evvel oğlunu itimat edeceği en ideal aileyi tespit etmeye çalışan genç bir adamın hikâyesini anlatan Sıradan Bir Yuva.

Dünya prömiyerini kısa müddet evvel 77. Venedik Film Şenliği’nde yapan Sıradan Bir Yuva – Nowhere Special, daha evvel Machan ve Still Life filmlerini idareyen İtalyan rejisör Uberto Pasolini’nin imzasını taşıyor.  Pasolini, aynı zamanda, Oscar adaylığı kazandığı The Full Monty ve Bel Ami gibi filmlerin yapımcısı olarak da tanınıyor.

Filmin başrolünde ise son senelerin yükselen yıldızlarından James Norton yer alıyor.
Jones filmiyle İstanbul Film Şenliği’ne misafir olmuştu.

Sıradan Bir Yuva, Bugün 17:00’de Kadıköy Sineması’nda, 21:00’de Cinemaxium City’s Salon 7’de!

Senaryosunu da Uberto Pasolini’nin kaleme aldığı filmde James Norton, artık ileri aşamalarda olan hastalığı sebebiyle birkaç ay içinde öleceğini bilen, 35 yaşındaki John’a yaşam veriyor.
Can Vermeden evvel oğlunun geleceğini güvence altına almak için sanki zamana karşı yarışan John, bir yandan da bu güçlü süreci oğluna fark ettirmemeye çalışıyor. Reel bir hikâyeden adapte edilen film, sinema sevleri acıklı bir hikâyeye ortak ediyor. Ancak bunu yaparken melodram sularına da kaymıyor.

Filmin oyuncu kadrosuna James Norton’a Daniel Lamont, Eileen O’Higgins, Valene Kane gibi adlar eşlik ediyor.

Pandemi koşullarına karşın fiziki ve çevrimiçi gösterimlerle asıllaşan 39.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu