Yaşam

Ozan Güven ve Deniz Bulutsuz davasına bakanlık müdahil oluyor!

Uzun süredir şiddet iddiasıyla gündemde olan Ozan Güven ve Deniz Bulutsuz olayında yeni bir gelilme yaşandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına avukatı Mustafa Kurtuluş aracılığıyla başvurup, ünlü oyuncu Ozan Güven’in kendisini darp ettiği ileri sürerek şikayetçi olan Deniz Bulutsuz’un ihbarı sonrası başlatılan soruşturma tamamlanmış, Güven hakkında dava açılmıştı. Hazırlanan iddianamede Ozan Güven’in ‘Cebir tehdit veya kişiyi hürriyetinden Yoksun kılma kasten yaralama hakaret’ suçlarından 13,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenmişti. Dava, 58. Asliye Ceza Mahkemesine gönderilmişti. Mahkeme, geçtiğimiz günlerde davayı kabul ederek tarafların müdahil olduğu dosyanın 21 Ocak 2021 günü görülmesine karar vermişti.

DAVAYA AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI MÜDAHİL OLMAK İSTEDİ!

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlayacak olan yargılamaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı müdahil olmak için dilekçe verdi. Bakanlık avukatı tarafından dosyaya sunulan müdahil dilekçesinde, “Bakanlık gerekli gördüğü halde mağdur kadın çocuk ve aile bireylerine yönelik uygulanan şiddet ve ya Şiddet tehlikesi halinde açılan davaya müdahil olarak katılabilir. Bu davada Deniz’in yanında olmak için davaya müdahil olmak istiyoruz” denildi.

Öte yandan İlk duruşması 21 Ocak 2021’de yapılacak olan davada başka gelişmeler de yaşanmıştı. Geçtiğimiz günlerde Ozan Güven’in evinin yakınlarında bulunan bir iş yerinin kamera kayıtları incelendiğinde yeni verilere ulaşıldı. Siyah-beyaz olduğu görülen kamera görüntülerinde iş yerinin ön ve arka kısmı gözüküyor. Görüntülerde Deniz Bulutsuz’un yaşanan olay sonrası 03.38’de çıplak ayakla kamera görüntüsünün açısına girdiği, 3-4 metre yürüdükten sonra Levent Caddesi’ne doğru gittiği belirlendi.

Deniz Bulutsuz’un görüntülerinin devamında ise 03.40 sularında Ozan Güven’in şoförü Hasan D.’nin görüntüye girdiği anlaşılıyor. Ünlü oyuncunun daha önce verdiği ifadesinde belirttiği benzin istasyonunun kamera görüntüleri de soruşturma kapsamında incelendi. Kamera görüntülerinde Ozan Güven’in şoförü Hasan D.’ye ait aracın istasyona girdiği ve Hasan D.’nin araçtan inerek benzin istasyonunda bulunan marketten alışveriş yaptığı görülüyor. Ancak bu sırada Bulutsuz’un içeride olup olmadığı belirlenemedi.

Ayrıca yargılama devam ederken dün de Deniz Bulutsuz’un dava dosyasına Ozan Güven’in kendisini daha önce de şiddet içeren sözler sarf ettiğini gösteren WhatsApp yazışmalarını delil olarak sunduğu ortaya çıktı. Belgelerde ikilinin ocak ayı tarihli yazışmalarında, Ozan Güven’in Deniz Bulutsuz’a sarf etmiş olduğu sinkaflı sözler nedeniyle defalarca kez özür dilediği, yaptıklarından pişman olduğunu dile getirip Bulutsuz’un kendisine bir şans daha vermesini istediği görülüyor.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu