Kuruluş Osman dizisindeki hata sosyal medyaya damga vurdu!

atv ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman dizisinde Osman Bey'i canlandıran Burak Özçivit'in kuşağında görülen telefon çok konuşuldu...

Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı olarak çekilen ve atv ekranlarında yayınlanmaya başlayan Kuruluş Osman dizisi, daha ekrana gelmeden 1 yıl önce bile büyük merak uyandırmıştı. Yeni sezonun en iddialı işi olan ve Hollwood filmlerini aratmayan bir prodüksiyona sahip Kuruluş Osman, yayınlandığı ilk günden bu yana reyting listelerinin zirvesini kimseye bırakmadı.

Burak Özçivit’in Kuruluş Osman’ın yayınlanan son bölümünde Fetih suresini okuduğu bölüm zirveye oturmuştu. Oyuncunun bu sahnelerde Kuran-ı Kerim’i doğru telaffuz etmek için 7 aydır Kur’an eğitimi aldığı iddia edilmesi ise sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı.

Aynı bölümde dizide bir hata yapıldığı dikkatli seyircilerin gözünden kaçmadı. Dizinin bir sahnesinde Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Bey’i canlandıran Burak Özçivit’in kuşağında telefon görünmesi üzerine izleyiciler durumu sosyal medyaya taşıdı.