Magazin

Didem Uzel ‘in Zor Dönemi

Manken ve oyuncu olan Didem Uzel pandemi döneminde Amerika’da ailesi ile beraber yaşadığı güç dönemi anlattı. Bir markanın reklam suratı olan Uzel markanın aktivitesine katılırken, eşi de yalnız bırakmadı.

Didem Uzel kimdir?

Duvarlara Bakıp Ağlıyordum

Pandeminin başladığı dönemde Amerika’da yaşayan ve bir zaman sonra Türkiye’ye dönüş yapan Didem Uzel yaşadığı güç dönemleri şu cümlelerle anlattı;

Miami’de kent merkezinden azıcık daha uzakta yaşıyorduk.
Aile, dost yok. Yalnızca Selim, ben ve Aslan üçümüz beraberdik. Güç bir 5 ay geçerdik. Yalnızca kavramanız için şunu açıklayabilirim; Aslan’la beraber…

Bir çocukla 5 ay bir evin içinde olmak bizi çok zorladı. Bazen duvarlara bakıp, ağladığımı öğreniyorum. Zira naçardım. Dışarı çıkamıyordum. Biriyle fikir isterseniz zati kimseniz yok.

Didem Uzel oğlunun yaşadıklarını anlattı: Peşimizden kapılara koştu!

Tam dostlarım mayıs ayında Türkiye’ye döndü.
Başımıza bir şey gelse Aslan’ı itimat edeceğimiz kimse yok. Çok direndik ve Selim ile üstesinden gelmeye çalıştık ama gelemedik.

Aslan için ağustos ayında dönüş yaptık. Ailece şöyle bir netice çıkardık; aynı şeyleri yaşamaktan korktuğumuz ve kaygı ettiğimiz için önümüzdeki birkaç seneyi Türkiye’de geçirmek istiyoruz.

Bizim için daha hayırlı ve bakıyorum ki Aslan da çok mutlu. Daha korunaklı bir sistemin içinde olduğumuzu düşünüyorum.
Burada en azından aile bireyleri var.

Tuvalet Kapısının Önünde Yatırıldım

Amerika’dan Türkiye’ye dönme kararlarındaki en büyük tesirin sıhhat olduğunu Uzel şu cümlelerle anlattı;

Sıhhatta yaşadığım deneyimlerden dolayı acilleri zahmetli tespit ediyorum. Yoksa benim çocuk hekimim mükemmeldi. Üniversiteleri, laboratuvarları harika bir ülke. Şayet sıhhatle alakalı acile gidiyorsanız ki pandemide acile gidiyorsunuz. Bu beni çok korkuttu.
Asıl bu. Aciller çok büyük bir kasvet orada. ‘Şayet ben koronavirüse yakalanırsam, acile gidersem’ fobisiyle uyanıyordum her sabah. Biz bu surattan döndük.

Bizim için en ehemmiyetli dönüş nedenlerimizden biri. Çok iyi hekimleri, mükemmel sağlık kurumuları, laboratuvarları var ama pandemide ne olurduk öğrenemem. Apandisitte bunu yaşadığım ve bir iki kere daha acilde aynı vaziyetle karşılaştığım için bu kararı aldık..

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu