Kültür ve Sanat

Beren Saat, Atiye’nin çekimlerinin başladığını duyurdu!

Dünyanın en çok takip edilen dijital platformlarından biri olan Netflix, ilk Türk yapımı Çağatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık ve Burçin Terzioğlu gibi isimlerin yer aldığı Hakan Muhafız, ikinci yapımı ise Atiye olmuştu. Beren Saat, Mehmet Günsür, Melisa Şenolsun ve Metin Akdülger’in başrollerinde yer aldığı Atiye dizisinin ilk sezonu yayınlanmıştı. İlk iki sezonunun çekimleri geçtiğimiz yıl içinde biten ve henüz tek sezonu yayınlanan Atiye dizisinin Cansu‘su Melisa Şenolsun, dizinin 3’üncü sezon çekimlerine mart ayında başlayacaklarını açıklamıştı. Fakat koronavirüs salgını sebebiyle çekimler ertelenmişti.

“ATİYE’NİN MUCİZELERİ YİNE BİZİMLE!”


Sadece Türkiye’de değil dünyada da ilgi gören Atiye’nin üçüncü yani final bölümü çekilmeye başladı. Beren Saat Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla hem kendi hayranlarına hem de Atiye dizisinin seyircisine müjdeli haberi verdi. Güzel oyuncu sette çekilen bir karesini “Yeni Ay’da başladık çekimlere, Atiye’nin mucizeleri yine bizimle. Aylar süren bekleyişten sonra tüm tedbirler alındı ve yeniden başladık üretmeye! Atiye’nin ilk sezonuna gösterdiğiniz ilgi, sevgi ve destek için emeği gecen herkes adına cok teşekkür ederim. 3. Sezon yaratıcı ekibimize ve tüm çalışma arkadaşlarıma hayırlı, uğurlu olsun.” sözleriyle yayınladı.

Geçtiğimiz günlerde bir röportaj veren Beren Saat, ikinci sezonu Eylül ayında yayınlanması beklenen dizi hakkında şunları söylemişti: “Yeniden başlıyor, bizim setimiz de başlıyor. Şimdi önlemlerle başlıyor. İlk başlayan setlerden bir kaç vaka haberi geldi.2 makyaj artistinde olduğuna dair bir sette, önce bir set durdu sonra yeniden başladı. Herkese testler yapılıyor. Klima kullanılmaması çok önemli. Karavan yerine, çadır kurulduğunu söyleyen setler var. Ekiplerin bu her set için böyle değil ama, ekiplere tulum yapıldığı, tulum giydikleri, maskesiz çalışılmıyor. Bir takım önlemler var. Ama herkes çalışmaya başladığında bir yandan da şu ana artışlar da var rakamlarda… Bakalım…”

Öte yandan Atiye yayınlandığı ilk günlerde büyük yankı uyandırmıştı. Merakla takip edilen dizi 2019 yılında sadece 4 gün yayınlansa da Türkiye sıralamasında herkesi geçerek 2019’da Türkiye’nin en çok izlediği Netflix dizisi oldu. Atiye’den sonra ise ikinci sırada hem dünya hem de Türkiye’yi kasıp kavuran La Casa de Papel dizisi yer aldı. Üçüncü sırada The Witcher dizisi bulunurken dördüncülük ise Çağatay Ulusoy’un başrolünde olduğu Hakan Muhafız’ın oldu.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu