Zeynep meğer baya hastaymış! Doğduğun Ev Kaderindir’de Doktor’un çarpıcı tespiti

Takip Et:
Zeynep meğer baya hastaymış! Doğduğun Ev Kaderindir’de Doktor’un çarpıcı tespiti
Zeynep meğer baya hastaymış! Doğduğun Ev Kaderindir’de Doktor’un çarpıcı tespiti

Magazinn / Ayrıntı – tv8’in Doğduğun Ev Mukadderatındır dizisi sezona süratli bir giriş yaptı. Bir vakittir coşkuyla yeni kısmı bekleyen izleyiciler, dün akşam yayınlanan 13. kısımla ekran başına kilitlendi. Çünkü Kırmızı Oda’nın Hekim Hanım’ı, Zeynep ile buluştu. Binnur Kaya’nın yeniden aynı kanalda yayınlanan Kırmızı Oda dizisindeki Hekim Hanım karakterini bu defa Doğduğun Ev Mukadderatındır’de izledik.

Geçtiğimiz hafta iki oyuncu toplanmış ve dün akşam izlediğimiz kısmın çekimlerinde buluşmuştu.
Sezona başlayan Doğduğun Ev Mukadderatındır dizisinde yeni gelişmeler yaşanırken, en çok da Zeynep’in terapi sahnesi dikkatleri çekti.

Demet Özdemir ve Binnur Kaya’nın karşılıklı oynadığı sahnelerdeki diyaloglar, Zeynep’in yaşadığı yaşamın onu nasıl bir noktaya getirdiğini de açmaya başladı. Hekim Hanım’ın dışarıdan gayet normal duran Zeynep’in içindeki kasırgaları bakmaya başladığı anlarda yaptığı tespitler dikkat çekti.
Artık beni donakaltmak basit değil diyordum. Başka bayan olsa ortalığı ayağa kaldırır. Zeynepçik kocamın kabahati yok diyor” sözleriyle Zeynep’in vaziyetinin ne kadar güç olduğunu ortaya koydu.

Çünkü kocasının daha önceki ve hamile sevgilisiyle aynı evde yaşadığını ve bunu kabullendiğini açıklarken Hekim Hanım’ı çok afallatmıştı. Zeynep’i evvel bekleme salonunda yanındaki çocukla otururken baktık. Reelinde onun yanında bir çocuk yoktu. O kendi çocukluğuna bakıyordu.
Sen nasıl oldun böyle be kızım?” sualini sordu yeniden içinden Hekim. Zeynep’in “İnsanlarla gizemlerimi paylaşmak istiyorum ama onların yüzlerine açıkladığımda ben onlardan evvel üzülüyorum” cümlesi de hayli afallattı Hekim’u.

Hekim Hanım, Zeynep’in “Ben demeyi hiç bilmemiş. Önceliği hep başkalarına veriyor. Bir defa olsun ben dememiş” sözleri üzerine de Zeynep’in başkaları için kendisini feda ettiğini farketti.

Mehdi’yi gözetmesi ve beğenmesine de noktaya değinen Hekim Hanım, yaşananlardan sonra bir tek kendinden başka kimseye kızmadığı tespitini yaparken Zeynep “Keşke öyle olsa, reelinde bazen yakalayamıyorum kendimi kızıyorum” sözleriyle de Hekim’u çok afallattı.
Çocukken değil ama erişkin olduktan sonra. Beğenilmeyi dahi ona ödünç verilmiş çok değerli bir armağan, hatta borç gibi bakıyor. Bu kızla benim çok uğraşmam gerekecek. Nasıl da hoş, nasıl da tatlı, nasıl da acımalı. Makûsu iyi etmek güç de olsa hoş oluyor ama en güçü böylesi. Fazla iyi, öyle iyi ki sanki kendisine hıyanet ediyor. Bu kızın düşmana gereksinimi yok, onu kendinden gözetebilsem yeter” sözleri ise dikkat çekti Hekim Hanım’ın.

Ertesi gün çok istediği hukuk ofisinin iş görüşmesine gideceğini açıklayan Zeynep’e Hekim Hanım daha fazla yüklenmek istemedi ve konuşmayı uzatmadı, “Henüz kendisiyle alakalı yeni şeyler dinlemeye hiç hazır değil” sözleriyle de yine Zeynep’i Hekim Hanım’ın karşısında bakacağımızın sinyalini verdi.

Hekim Hanım’ın içinden açıkladığı “Seninle daha çok işimiz var Zeynep” sözüyle de Zeynep’in derin travmaları olduğunu bir defa daha ortaya koydu.

Sosyal medyada da diyalogları ile çok konuşulan bu sahneyi aşağıdaki videodan seyredebilirsiniz.

.