Müzik

Zeynep Bastık’ın yeni şarkısı ‘Bi Daha’ çıktı!

‘Yol’, ‘Her Yerde Sen’, ‘Seni Kimler Aldı’, ‘Gül Beyaz Gül’ gibi şarkıları cover yaparak YouTube’dan paylaşan ve farklı tarzı ile dikkat çeken Zeynep Bastık, geçtiğimiz yıl büyük bir çıkış yakalamıştı. Dijital platformlardan sahnelere transfer olan isimler içerisinde yer alan ve farklı tarzı ile dikkatleri üzerine çeken Zeynep Bastık, kendine has yorumu ile seslendirdiği şarkıları açtığı YouTube kanalında yayınlayarak geniş kitlelere ulaşmıştı. Bastık, YouTube’ta 1 milyon aboneyi geride bırakırken yayınladığı videolar ise milyonlarca görüntülenme sayısına ulaştı.

BİR DAHA, TREND VİDEOLAR LİSTESİNE GİRDİ!

Mustafa Sandal ile Mod şarkısında düet yapan ardından Her Mevsim Yazım, Uslanmıyor Bu gibi şarkılarla başarısını kanıtlayan Zeynep Bastık, yeni şarkısını müzikseverlerle buluşturdu. Söz ve müziği Çağrı Telkıvıran ve Oğuzhan Koç’a, düzenlemesi Serhat Şensesli’ye ait çalışmanın klibi; Perşembe gecesi izleyiciyle buluştu. Dijital platformlarda da yerini alan ‘Bir Daha’nın klibi kısa sürede YouTube’ta 600 binden fazla izlenmeye ulaştı. Klip şu anda trend videolar listesinde 7 numaraya yerleşti. Birçok sanatçı dostu ve büyüğü sosyal medyadan Zeynep Bastık’a destek vererek klibi paylaştı.

Popüler olmadan önce çeşitli mekanlarda sahne alan ve az sayıda kişi tarafından tanınan Zeynep Bastık, geçtiğimiz yaz boyu çeşitli yerlerde konser vermiş ve konser dinleyicisine kendisini tanıtma fırsatı bulmuştu. Genç şarkıcı, Harbiye Açıkhava sahnesinde Mustafa Sandal, Kenan Doğulu ve Berkay gibi birbirinde ünlü sanatçıların sahnesine konuk olmuştu. Kendisi de Harbiye Açıkhava sahnesinde iki kez konser veren Bastık, binlerce kişinin karşısına çıkara Harbiye sınavını da başarıyla atlatmıştı. Bastık bir konserinde Mustafa Sandal’ı da sahnesinde ağırlamıştı. Ayrıca genç müzisyenin konserine gelenler arasında Burcu Esmersoy, Enis Arıkan, Ezgi Mola, Deniz Akkaya, Ezgi Eyüboğlu ve Murat Dalkılıç gibi ünlü isimler de vardı.

Öte yandan Bastık’ın sahne fiyatını 10 bin liradan 150 bin liraya çıkardığı iddia edilmişti. Sahne fiyatlarındaki artışın sebebi olarak ise Zeynep Bastık’ın menajerlik işini nişanlısı Tolga Akış’a vermesi olarak gösterilmişti. Bu iddialara yanıt veren genç şarkıcı çıkan haberler sonrası bir açıklama yaptı. 26 yaşındaki şarkıcı, açıklamasında şarkıları kendisinin ürettiğini, yapımcılığını ve konser düzenlenmesini de kendilerinin üstlendiğini söylemişti. Zeynep, bağımsız bir kadın sanatçı olduğu için eski düzenin mimarlarının kendisinin üzerine geldiğini iddia etmişti.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu