Sinan Güzel

Zeynep Bastık’ın nişanlısı Tolga Alkış: “Evet o sözü söyledim ama sinirdendi!”

Zeynep Bastık’ın menajeri ve nişanlısı Tolga Alkış’ın konser yapacağı mekanın sahibine söylediği, “Evde 10 bin doları koyduğum yeri unutuyorum. Bizim için hayati bir para değil” şeklindeki sözleri basına yansımış ve tepki görmüştü. Bir önceki yazımda ben de bu sözleri ağır bir şekilde eleştirdim. “İnsanlar asgari ücretle ay sonunu getirmeye çalışırken, 57 bin liraya tekabül eden parayı küçümsemek (Üstelik bilet de satılmış, müzikseverler mağdur) çok yanlış, hatta görgüsüzlük” dedim. Detayları bir önceki paylaşımda okuyabilirsiniz.
Yazının ardından Tolga Alkış, bana ulaştı. Yaşananları anlattı. “Söz hakkınız baki, aynen yayınlayacağım” dedim. Ben teyit etmiştim ama “O sözleri söylediniz mi?” diye özellikle sordum, “Evet ama tartışma sırasında sinirden söyledim. Tepkimde haklıydım fakat söyleme şeklim yanlıştı” diye yanıt verdi. “Ben o cümleye takıldım, yaptığım eleştirinin arkasındayım” dedim. Ben konuşma sırasında, yaptığı yanlışın farkında olduğunu hissettim ve çok nazikti, bir o kadar da üzgün! Bazı okuyucularımızın özür beklentisine karşılık vermek istemedi ama o da kendi mağduriyetlerini izah etti.

Alkış’ın açıklaması şu şekilde:

ABD turne anlaşmamız 5 konserlikti ve toplam bedeli 10 bin dolar, yani iş başı 2 Bin… Söz konusu restoran bize uygun olmadığı için mekanın değiştirilmesini istedik, kabul etmediler. Fiyatı arttırmadım, arada aracı vardı. O şahısla bir kere telefonda konuştum ve tartıştık. Sürekli para veriyoruz gibi şeyler söyleyip tahrik edince evet o sözleri söyledim. Bizim kaşemiz konser başı 2 bin değil, gelmişken o 5 konseri yapmak istedik dedim… Yanlış anlaşılmasın, biz öyle insanlar değiliz. Zeynep’i tanısanız çok seversiniz. Popüler oldu diye birileri karalama kampanyası yapıyor, sürekli para üzerinden vurmaya çalışıyorlar. Nişantaşı’nda mütevazi 2+1 evde yaşıyoruz… O restoran afiş asıp, bilet satmış doğru. Onların zararını tanzim edeceğiz, mağdur etmeyeceğiz… O şahıs özür dilemeli, biz değil. Bel altı vuruyorlar. Sebebi; konserleri kendimiz yapıyoruz, organizatörlere para kazandırmıyoruz!

İlgili Haberler

Başa dön tuşu