Zara’dan İtalyanlara müzik ziyafeti!

Türk Müziğinin özel seslerinden Zara, önceki gün İtalyan Konsolosluğunda gerçekleşen etkinlikte sahneye çıktı...

Takip Et:

Türk Halk Müziğinin güçlü sesleri arasında yer alan Zara, hem sesi hem de performansı ile en çok sahne alan sanatçılar arasında yer alıyor. Kemik bir hayran kitlesi bulunan Zara’yı farklı müzik tarzlarını dinlemeyi seçen müzikseverler de beğenerek takip edebiliyor. 25 yıldan fazla süredir müzik piyasasında yer alan ünlü sanatçı, bu süreçte Türk Halk Müziğinin yanı sıra Türk sanat Müziği eserleri ve türküler de seslendirdi.

İTALYANCA ŞARKI SÖYLEDİ

Zara önceki gün İtalyan Konsolosluğu’nun bahçesinde gerçekleşen bir etkinlikte konser verdi. Konsolosluğun bulunduğu Venedik Sarayı’nın etkileyici atmosferinde davete katılanlar için güçlü sesiyle şarkılarını yorumlayan Zara, İtalya’nın kült olmuş şarkılarını da yabancı davetliler için seslendirdi. Zara’nın sahnesi sonrası İtalya Türkiye Büyükelçisi, ünlü sanatçıya tebrik ve teşekkürlerini iletti.

Parıltı Derneği’nin düzenlediği etkinlikte kültürel dostluğun pekiştirilmesinin amaçalandı.  Türk ve İtalyan çocukların ortak hareket etmesiyle iki ülkenin insanının uzun yıllara dayanan dostluklarının daha da ileri seviyeye taşınmasının hedeflendiği davette Zara’dan önce gençlerde performanslarını sergiledi.

Zara, önceki ay Amsterdam ‘da bir konser vermiş ve kendisini dinlemeye gelenlere unutulmaz bir akşam yaşatmıştı. Birçok farklı tarzda şarkıları kendine has üslubuyla yorumlayan Zara’yı dinlemeye gelenler arasında sadece Türkler yoktu. Hollandalı ve Amerikalıların da katılım sağladığı konserde ünlü sanatçı yabancı dinleyicilerini de unutmayarak İngilizce şarkı da söylemişti. Sesiyle dilini bilmediği insanları da etkilemeyi başaran Zara, önümüzdeki ay itibariyle hem Avrupa hem de Amerika’da konserler  vermeye başlayacak.