Magazin

Zafer Algöz’den Okan Bayülgen Açıklaması

Bir dönem ekranların bölmez ikililerinden biri olan Okan Bayülgen ve Zafer Algöz’ün beraber projelerde yer almasının ardından Algöz’ün Cem Yılmaz’la projelerde yer alması “Zafer Algöz Cem Yılmaz’ı Okan Bayülgen’e seçim mi etti?” sorusunu uslara düşürmüştü. Uzun vakit münakaşa mevzusu olan vaka hakkında ilk kere konuşan Zefer Algöz’den Okan Bayülgen açıklaması geldi.

Okan Bayülgen Mi? Cem Yılmaz Mı?

Jülide Ateş’in programına katılan Zafer Algöz,  “Cem Yılmaz’ı Okan Bayülgen’e seçim mi ettiniz? Okan Bayülgen’le iş birliğiniz neden bitti?” sualini ilk kere cevapladı.
Okan Bayülgen bence radyo ve televizyon için ideal biri. Ama Cem Yılmaz çok değişik biri. Benim miktarlarıma göre takribî 25 yıldır filan Türkiye’nin 1 numarası. Hem komedyen olarak hem de yaptığı sinema filmleri, senaryolarıyla” dedi.

Zafer Algöz’den Ozan Güven Açıklaması

Projelerin Teliflerini Habersiz Üzerine Aldı!

Okan Bayülgen ile Zaga ve Televizyon Çocuğu döneminde birlikte çalıştıklarını ve bu ortaklığın neden bittiğini anlatan Algöz

“Oradaki; “Ailenin Fikri”, “Zuzaylılar” Şafak Bakkalbaşıoğlu vardı rejisörümüz.
Bazen yazarlarla çalışmak istedik, baktık kafamız onlara hiç uygun değil. Öyle olunca doğaçlama yapmaya karar verdik. Daha sonra Dudu Teyze mesela benim tespit ettiğim bir karakterdi. Cihangir’de otururken evimin bütün karşı katında bir bayan vardı. Oradan aşağıya bakarak çocukların oğlunun otomobiline yanaşmasına asap oluyordu. Bayan dikkatimi çekti ben de bunu Okan’a anlattım sonra biz bunu televizyonda kullanmaya başladık. Bir dönem geçtikten sonra şunu bildim ki orada yapmış olduğum, benim de yaratıcılığını üstlendiğim o işleri Okan bize haber vermeden kendisi gidip kendi üstüne almış, noter üzerinde.
Ben de “O zaman hataya bakma ben gösteri dünyasının kaideleri değil, dostluk kaidelerine göre yaşamımı devam ettiriyorum. Elbette gösteri dünyasının kaideleri olabilir de böyle bir şey yapıyorsan benim haberimin olmasını dilerdim” dedim. Sonra o dönem ‘Dudu Teyze’ye bir reklam öneriyi geldi. Sanıyorum 4 kısımlık bir bilgisayar reklamı yapmıştık ona. Oradan da kendine ait bir para istedi. Vakalar böyle olunca baktım ki dostluk, arkadaşlığın dışında iş değişik bir yere gidiyor.
Baktım ki tatsızlık olacak zira tam bunlar yaşandıktan sonra hiçbir şey olmamış gibi yaşama devam etmenin bir anlamı yok” dedi.

Zafer Algöz Kimdir?

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu