Zac Efron, Stephen King Uyarlaması Firestarter’da Rol Alacak

Takip Et:
Zac Efron, Stephen King Uyarlaması Firestarter’da Rol Alacak
Zac Efron, Stephen King Uyarlaması Firestarter’da Rol Alacak

Zac Efron, Stephen King romanından adapte edilen Firestarter filminde rol alacak. 2019 yapımı The Vigil ile tanınan Keith Thomas’ın idareyeceği bu filmin yapımcılığını Jason Blum üstleniyor.

Edebiyat dünyasının ehemmiyetli adlarından Stephen King‘in 1980 senesinde yayımlanan Firestarter romanı, daha evvel 1984 senesinde sinemaya adapte edilmiş ve Mark L. Ester’ın idarediği bu adapte etmenin başrolünde henüz çocuk yaştaki Drew Barrymore yer almıştı.

Stephen King‘in hoşlanılan yapıtlarının son senelerde büyük alaka bakması üzerine yeni bir Firestarter adapte etmesi için hazırlıklara başlanmıştı.
Keith Thomas imzalı yeni adapte etmenin nasıl tenkitler alacağı merak mevzusu olurken; filmin oyuncu kadrosunda yer alacak ilk birey belirli oldu.

Collider’ın haberine göre High School Musical serisinden sonra Hairspray, The Disaster Sanatkâr, The Greatest Showman gibi yapımlarda rol alan, 2019 senesinde Ted Bundy’i canlandırdığı Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile ile çok konuşulan Zac Efron, Firestarter filminde rol alacak.

Zac Efron’lu Firestarter Adapte Etmesini The Vigil ile Çıkış Yapan Keith Thomas Idareyecek

Firestarter

Firestarter,  pyrokinetik eforlar edinmeye başlayan minik bir kızın bu becerisinin saklı bir devlet teşkilatı tarafından suistimal edilmeye çalışmasının hikâyesini anlatıyor.
Ufak kızı canlandıracak oyuncunun henüz açıklanmadığını sözlerimize ilave edelim.

The Purge, Split, Insidious gibi fobi filmleriyle isminden söz ettiren, aynı zamanda Get Out, Whiplash, BlacKkKlansman gibi mükâfatlı filmlere de imza atan Blumhouse Productions’ın kurucusu Jason Blum ve A Beautiful Mind’la Oscar kazanan mükâfatlı senaryocu Akiva Goldsman filmin yapımcılığını üstlenecek.

Filmin senaryosunu ise Rectify ve Narcos: Mexico dizileri ile birlikte David Gordon Green imzalı Halloween Kills’in senaryocuları arasında yer alan Scott Teems kaleme alacak.