Kültür ve Sanat

Zac Efron filmleri

Zac Efron, 18 Ekim 1987 senesinde Kaliforniya’da doğmuştur. 2000’li senelerde profesyonel oyunculuğa başlamış ve Disney’in “High School Musical” filmi ile kariyerinde ehemmiyetli bir yükselişe geçerek nam kazanmıştır. Ancak sonrasında gençlik filmlerini geride bırakarak daha sansasyonel rollerde yer almayı seçmiş ve günümüzün en hoşlanılan oyuncularından biri haline gelmiştir.

Biz bugün 33 yaşına basan sanatçının rol aldığı birkaç filmi sizler için derledik.

1- Makûs Komşular 2014

kötü komşular

Kelly ve Mac Radner, yeni doğan bebekleriyle beraber serinkanlı bir semtte yaşayan genç bir çifttir.
Ne var ki yeni komşular, zamanla hem semtin hem de ailenin huzurunu tehdit etmeye başlar. Öğrenci derneği olarak kullanılan bu evde yaşanan partiler, Radner’ları çileden çıkarır ve aile, yeni komşularına karşı bir savaş açar.

2 filmden oluşan ve Nick Stoller’ın rejisörlüğünü yaptığı serinin başrollerini; Zac Efron, Seth Rogen ve Rose Byrne paylaşıyor.

2- Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile 2019

Zac Efron

Film, 1989’da Florida’da idam edilen ünlü seri katil “Ted Bundy”nin yaşamına odaklanıyor.
Düşlerinin peşinden giderken etraflarındaki herkese ekip çalışmasının ve olduğu gibi davranmanın ehemmiyetini öğretirler. Hem de tüm bunları çok havalı melodilerin ve dansların eşliğinde yaparlar.

Bir zamanların en ünlü Disney filmlerinden biri olan High School Musical serisinin başrollerinde; Zac Efron, Vanessa Hudgens ve Ashley Tisdale gibi adlar bulunuyor.

4- The Greatest Showman 2017

Zac Efron

Müzikal cinsindeki film, 12 yaşında askerlere atıştırmalık ve kiraz rumu satarak ticarete atılan doğuştan iş adamı P.T.
1841 senesinde Barnum, dünyanın daha evvel dinlemediği bir hayalle yola çıkar; dünyanın en mükemmel şovunu sunmak. Eşinin de yardımıyla tarihin ilk sirkini kurmak için işe başlayan Barnum; dünyanın değişik yerlerinde, anormallikleri ile yaşamak zorunda kalan şahısları, genç maharetleri ve azimli teşebbüsçüleri toplar. Tarihin ilk sirki, İngiliz hükümdarı Kraliçe Victoria’nın dahi izlemeye geldiği bir Avrupa turnesine uzanacak ve dünyanın show dünyası kavrayışını kökünden değiştirecektir.

Müzikal; Hugh Jackman, Zac Efron ve Zendaya gibi pek çok ehemmiyetli isimi kadrosunda bulunduruyor.

5- Baywatch

Zac Efron

Mitch Buchannon, kendini işine adamış yiğit ve mesullük sahibi bir cankurtarandır.
Onunla beraber çalışan takımıyla hiçbir meseleyi yoktur ve takımı, misyonlarını muhteşem bir biçimde yerine getirmektedir. Ancak günün birinde aralarına yeni bir takım azası daha katılır. Bu küstah yeni cankurtaran, Mitch’in asaplarını bayağı zorlayacaktır. Ancak koyu tehdit eden bir kabahat tasarıyı su suratına çıkınca ikili aralarındaki çekişmeyi bir kenara bırakıp beraber olmak zorundadır.

90’ların tanınmış dizisi Sahil Güvenlik’ten beyaz perdeye adapte edilen filmin başrollerini; Dwayne Johnson ve Zac Efron üstleniyor.

6- 17 Yine 2009

Zac Efron

1989 senesinde lise son sınıf öğrencisi olan Mike O’Donnell, mektebin basket ekibinin yıldızıdır.
Ama o her şeyi elinin tersiyle itip, bebek gözlediğini yeni bildiği kız dostu Scarlet’la yaşamaya karar verir. Takribî 20 sene sonra, Mike’ın şatafatlı günleri geride kalmıştır. Scarlet’la evliliği paramparçadır, işteki terfi onu es geçmiştir, ergenlik çağındaki oğlu onun bir perişan olduğunu düşünmektedir ve lisede bir inekken sonradan teknoloji milyarderi olan en iyi dostu Ned’in yanında yaşamaya zoraki kalmıştır.

Ama Mike’a ikinci bir şans tanınır ve olağanüstü bir biçimde 17 yaşına geri döner.
Jason, Daniel ve Mikey tüm ilişkilerde bulunan ve herkesin sorduğu o bilindiği üzere sualde tıkanmışlardır: “Peki şimdi ne olacak?”

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu