Yonca Lodi’nin albümüne Sezen Aksu dokunuşu!

Ünlü yorumcu, "Bu albüm için en doğru isim Fazla Aşk'tı ve o isimde bir şarkı yapmamız iyi denk geldi" diyor...

yonca-lodi-fazla-ask-albumu

Yonca Lodi, “Fazla Aşk” isimli yeni albümünü müzikseverlerle buluşturmanın heyecanını yaşıyor.

90’lı yıllarda birçok sevilen hit şarkıya imza atan Yonca Lodi’nin bu kez en büyük kozu Sezen Aksu olacak. Minik Serçe, Lodi’nin “Fazla Aşk” isimli albümü için tam 5 şarkı birden verdi.

yonca-lodi-fazla-ask

Albümde Sezen Aksu imzasının olmasının kendisini çok heyecanlandırdığını belirten Yonca Lodi, “Bu dönemde albüm çıkarmak çok zor ve masraflı bir iş. Ne var ki, biz iyi bir ekibiz ve çok emek verdik. Bu albümde 5 tane Sezen Aksu imzalı şarkısı olması, benim ve arkadaşlarımın sorumluluğunu iki kat artırdı. Bu bize hem gurur yaşattı, hem de çok mutlu olduk” şeklinde konuştu.

Herkes single çıkarırken o albüm yaptı!

Son dönemde birçok şarkıcı albüm yapmaktan vazgeçip, single yayınlamayı tercih ediyor. Hatta, Seda Sayan “Yapımcılar bize bile albüm yapmıyor” demişti. Yonca Lodi ise, bu konuda zoru başardıklarını belirtip “Benim anlatacak hikayelerim vardı ve o hikayeleri ancak bir albümde anlatabilirdim. O nedenle bu yolu seçtim. Böylesi daha kalıcı oluyor” dedi.

Yonca Lodi’nin “Fazla Aşk” albümünde tam 10 şarkı yer alıyor. Albümde bulunan şarkı isimleri ise şöyle: “Kızıl Kıyamet”, “Sevişmeler Hariç”, “Derinlik Sarhoşluğu”, “Gitme Sakın”, “Fazla Aşk”, “Canına Yandığım”, “Gücüme Gittin”, “Bu Bana Düşen”, “Hepsi Geçecek”, “Mühür”. Lodi’nin “Fazla Aşk” albümünde en dikkat çeken şarkısı ise 1 ayda 160 bin izlenme alan ‘Sevişmeler Hariç’ şarkısı oldu.

fazla-ask-yonca-lodi