Yaşam

Yıldızlar da temiz kozmetik peşinde!

Makyaj ve kozmetik içerikler içinde bulunan zehirli maddeleri hala dünya tartışıyor. Ünlülerden California’da Jessica Alba ve Londra’da Victoria Beckham temiz kozmetik, temiz içerikli kozmetik ürünler işine de girdi ve Türkiye’den de öncüsü olduğum temiz kozmetik Ozonlabs ile çok büyük ilgi gördü. Bu süreçte bir çok mesaj ve medya kanallarına aramalar, yazılı basın tarafında da ilgi gören temiz kozmetik konusu bir çığır açtı.

Her hafta sevgili Ebru Akel ile Show TV’de ekranlarda temiz kozmetik konusu ele alınmışken, en çok makyaj yapan grupta, ünlüler, yıldızlar, internet fenomenleri ve youtuberlar göz önünde ve kozmetik ürünlerden cildi en çok nasibini alanlar arasında.
Peki bu kadar makyaj ve kozmetik ürün içinde ciltlerinde karşılaştıkları ve telefonlarda değme filtrelere bile karşı koyan cilt problemleri neler?

Tabii ki en çok alerjik reaksiyonlar, akne ve kolajen kaybı.

Kırışıklıklar üzerine çok uzun süre önce ciltler botoks ile kontrol altına alındı bile sayılsın ama bir çok ünlü Hollywood’da ifade kayıpları ve oyunculuk açısından önemli mimiklerin role verilememesi nedeniyle iş kaybetti. Bir ara ünlüler sadece çaresiz kapatıcı kullanmaya devam edip, her hafta mezoterapik müdahalelerle ciltlerini bir nebze rahatlatmaya da çalıştı. Ancak uzun vadede sonuçlar hep aynıydı. Bu yüzden şimdi tüm dünyada temiz kozmetik ürünleri ilk olarak ünlülerin gizliden gizliye kullanıp pek de paylaşmadan sırrı olarak kalan güncel trend.

Bu arada yeni bir dedikodu daha. Magazinin ünlü isimleri Hollywood’un güneşli ve sıcak havasında, Pasifik kıyılarında güzel evlerinde güneşlenirken, SPF kremleri yanlarına bile yaklaştırmıyor. Belli saatlerde güneş alıp sonrasında temiz kozmetik içerikli nemlendiriciler ile ışıltılarını koruyorlar. Bu konu hakkında geçtiğimiz haftalarda zaten Show TV’de uzun uzun konuşmuştum.

Çok pahalı kozmetik kremler, losyonlar ve makyaj ürünlerinin içeriğindeki istenmeyen mineral ve petrol yağlar güneş ve ısı etkisinde ciltte nem kaybına neden olabiliyor ve lekelenme de ister istemez UV etkisinden zannediliyor. Ancak akıllı California kızları surf tahtaları ve mükemmel ciltleri ile güneş kremi mi kullanıyor ? Tabii ki hayır.
Yeni ünlü trendi cilt lekelerine karşı doğal yöntemlerle savaşmak ve dünya sadece temiz kozmetiğe yöneliyor. Türkiye’de de bilinçlenmeye başlarken bir çok ünlü isim Ozonlabs kullanmanın avantajını yaşıyor. Şimdilik isimlerini gizli tutan bu ünlüler kendi güzelliklerinin sırrını da bir süre paylaşmayabilir. Ama sorumluluk bizim. Temiz kozmetikle hem doğal hem de güzel kalmak mümkün.

PEKİ HANGİ DURUMDA HANGİ TEMİZ KOZMETİK ÜRÜNÜNÜ KULLANMALISINIZ?

Eğer güneşli bir güne uyandınız ya da cildiniz dış etkenlere karşı daha dayanıklı bir anti-aging ile canlansın istiyorsanız Ozonlabs Glam Anti-Aging Serum işinizi görebilir. Bundan önce Ozonlabs Probiyotik Yüz Temizleme Köpüğü cildinizi Glam öncesinde temizleyerek nefes aldırabilir. Temiz bir cilt hem ‘Olmaz ben fondötensiz yaşayamam diyenler, hem de hayır fondötensiz kendi cildim de bebek gibi’ diyenler için hep temiz kozmetik ürünleri ile mümkün.

Daha fazla bilgi için ozonlabs.com‘u ziyaret edebilirsiniz.

Ozonlabs O3RSS Probiyotik Yüz Temizleme Köpüğü 150ml

Glam Anti-Aging Serum 30ml

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu