Yaşam

Yıldız Tilbe’ye “Vatan Haini” suçlaması! Ünlü şarkıcıdan ilk yanıt!

Türk pop müziğinin en önemli yorumcu ve bestecilerinden Yıldız Tilbe’nin sosyal medya paylaşımı olay oldu. Ünlü sanatçıya yapılan ‘vatan haini’ suçlamaları ortalığı karıştı!

Yıldız Tilbe, 1925’te Cumhuriyet yönetimine karşı hilafet taraftarı ayaklanmayı başlatan Şeyh Sait ve Dersim İsyanı’nın lideri Seyit Rıza ile ilgili  bir paylaşım yaptı.

Kendisi de Kürt ve Zaza kökenli olan Tilbe, paylaşımına “Allah’ın rahmeti üzerinize olsun” notunu düştü. Vatan hainleri tarihi de İngilizlerin ve yabancı ülkelerin yazdıkları yalan yanlış bilgilerden öğrenirler. Ben Türkiye Cumhuriyetiyim her şeyiyle, her şeyimle”

Eleştirilerin ardı arkası kesilmeyince Tilbe, şu mesajı yayınladı: “Seviyorum Seyit Rıza’yı ve Şeyh Said’i ve birçok evliyayı. Size mi soracağım? Siz de kimi istiyorsanız onu sevin. İki insanı sevdiğim için yıllardır ne olduğu belli olan bana vatan haini diyorsunuz, Allah razı olmasın.”

Yıldız Tilbe açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; “Küfürle olsaydı çoktan Olmuştu Olmayanlarda , demek ki küfürle olmuyomuş hiçbir şey, küfür ve hakaret dili dışında bir üslup lazım.bu üslup var ki dünya dönüyo daha değil mi, Anlayana… Düşüncelerimden asın beni de ya da hislerimden, inançlarimdan da asabilirsiniz veya sevme biçimimden. Beni siz yarattınız ya…”

İlgili Haberler

Başa dön tuşu