Medya

Yıldız oyuncular bölüm başı ne kadar para alıyor?

Netflix ve diğer dijital platformların yaygınlaşması ve tercih edilmeye başlamasıyla birlikte bir çok ünlü oyuncu, bu platformları tercih etmeye başladı. Söylentilere göre; Netflix, oyunculara TV’den daha çok para kazandırıyor. Öyle ki, Netflix için çekilen ‘Hakan Muhafız’dan Çağatay Ulusoy bölüm başı 500 bin lira kazanırken, Ulusoy TV için çektiği dizilerden ise bölüm başı 120 bin TL alıyor. Aynı şekilde Netflix’de yayınlanması için çekilen ‘Atiye’ dizisinden bölüm başı 200 bin lira alan Beren Saat, TV dizilerinden ise haftalık 130 bin lira kazanıyor.

KADIN OYUNCULAR ARASINDA EN ÇOK TUBA BÜYÜKÜSTÜN KAZANIYOR!

Peki diğer yıldız isimler TV’de bölüm başı ne kadar para kazanıyor?

Kadın dizisinde başrol oynayan ve reytinglerde iyi sonuçlar elde eden Özge Özpirinçci bölüm başı 65 bin lira alıyor. Son olarak İstanbullu Gelin dizisinde Süreyya karakterine hayat veren Aslı Enver ise haftalık 70 bin lira alıyordu. PuHu TV’de yayınlanan ‘Fi’ dizisinden bu zamana ekrana yeni bir proje ile dönmeyen Serenay Sarıkaya ise bölüm başı 80 bin lira kazanıyor. Yer aldığı dizilerle hem yurt içi hem de yurt dışında büyük bir hayran kitlesi bulunan Tuba Büyüküstün ise kaşesi en yüksek olan kadın oyunculardan. Büyüküstün, dizilerde bölüm başı 120 bin TL karşılığında oynuyor.

ERKEKLERDE ZİRVE KENAN İMİRZALIOĞLU’NUN!

Son olarak Çarpışma dizisinde oynayan ve reyting kurbanı olarak dizisi final yapan Kıvanç Tatlıtuğ, haftalık olarak 170 bin lira kazanıyor. Diriliş Ertuğrul dizisi ile 5 sezon boyunca ekranlarda fırtınalar estiren Engin Altan Düzyatan ise bölüm başı 200 bin lira alarak gün sonunda evine dönüyor. Diriliş Ertuğrul’un devamı niteliğinde olan Diriliş Osman dizisinde başrol olacak, çiçeği burnunda baba Burak Özçivit de bölüm başı 200 bin lira alacak. Bölüm başı 200 bin lira kazanacak olan bir diğer yakışıklı oyuncu ise Sefirin Kızı dizisi ile ekranlara dönecek olan Engin Akyürek oldu. Uzun süredir ekranlarda olmayan Kenan İmirzalıoğlu’nun ise haftalık 250 bin lira kazandığı biliniyor.

 

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı