Özel HaberSinan Güzel

Yeşim Salkım ne yapmaya çalışıyor? Bana, Kanal D’deki meslektaşlarıma ve Gülben Ergen’e tehdit, şantaj ve hakaret dolu sözler!..

Ekipçe çok çalışıp, alnımızın akıyla tamamladığımız ve ‘oylamaya açtığımız 36 kategorisini’ halkın oylarıyla takdim ettiğimiz Magazinn.com “Medya ve Sanat Ödülleri” töreni biteli yaklaşık 3 saat olmuş! Saatim 01.51’i gösteriyor! Whatsapp’ımda bir mesaj; “Karaktersiz! Allah belanı versin!..”

O yorgunlukla neye uğradığımı şaşırdım! Mesajı atan Yeşim Salkım’dı! Belli ki, töreni ‘magazinncomm’ instagram sayfamızdan canlı yayında izlemiş ve kafasına bir şeyi takmış. Tören sonrası o kadar yoğundum ki, cevap veremedim. Belki de cevap vermek istemedim! Tam 24 saat sonra, “Sen habercisin. Sor bakayım neden hakarete uğradın! Belki de bir derdi var. Sonuçta seni tanıyor ve geçmişte onun sunduğu programın yöneticiliğini yapmışsın” dedim kendime! Sordum da…


Tüm nezaketimle “Yaşça benden büyüksünüz ne derseniz deyin saygısızlık etmeyeceğim ve negatif karşılık vermeyeceğim” dememe rağmen, ardı ardına gelen sesli mesajlarda beni ve Kanal D’deki meslektaşlarımı tehdit eden cümleler! Sebebi ne biliyor musunuz? Gülben Ergen’in Magazinn.com’un töreninde o gece ödül alması ve Yeşim Salkım’ın bir ödül kazanamaması (Kendi ekibimi anladım da diğer meslektaşlarım ne alaka hala anlamadım)!.. Bunu açık açık da söylüyor. Sonrasında üç kadın meslektaşım hakkında inanılmaz ithamlar, hakaretler ve tehditler!..

Bitmiyor, Gülben Ergen’le ilgili bir fotoğraf ve Ergen’e küfürler! Hadi onunla bir davası var ve bu bizi ilgilendirmez, aralarında çözsünler. Peki, daha da ileri gidip tüm magazin habercilerine, “Ben bunları yanınıza bırakırsam ben de Yeşim Salkım değilim! Ben bunun kan davası olduğunu hepinize söyledim. Araya giren dayağı yer! Siz ve magazinci arkadaşlarınız bu piyasada ekmek yemek istiyorsanız daha doğru insanları haber yapıp, öyle işler yapın.” demesi ve ardından söylenen şu sözler de neyin nesidir:

“Ben o kadını birireceğim ve benim onunla işim bittiğinde hepiniz (magazin habercileri) önümde eğileceksiniz. Hayatımı zindan edip beni kanser eden o kadını korumaya devam ederseniz rezil olacaksınız!”

Kim kimi neden korusun ki! Dedim ya; bize ne arkadaş sizin kavganızdan!.. Benim bu sözler üzerine kendisine cevabım çok netti: “Kimsenin kavgasının ne tarafı olurum, ne yorum yaparım, ne de umrumda olur. Herkesin kendi meselesi! Beni ve meslektaşlarımı asla ilgilendirmez.”

Daha sonra yine hakaretler, tehditler ve meydan okumalar! İyi de “bize ne” sizin kavganızdan? Kadın hakları dersiniz ama üç kadın haberciye hakaret edersiniz! Ayrıca, onlarla ne derdi var inanın bilmiyor ve ilgilenmiyorum. Açsın telefonu söylesin, bize neden şikayet ediyorsun? Ödül alamadın diye (bir kategoride aday da gösterilmişti ama sonuncu oldu. Yapacak bir şey yoktu) bu öfke ne diye? Daha sonra “Bu söylediklerimi istediğiniz yerde yayınlayabilirsiniz.” diyor. Haliyle, yayınlayabilmek için bize yasal hak tanınmış oluyor. Şimdilik, yukarıdakilere ek olarak küçük bir kısmını yayınlıyoruz. Zaten, avukatımıza gerekli talimatı verdim ve gerisine Yüce Türk Yargısı karar verecek…

Yeşim Salkım’ın o sözlerinin bir kısmı şöyle; “Magazinn.com ödül töreninde utanmadan Gülben Ergen’e ödül veriyorsunuz! Bu yaptığınız hangi ahlak, etik ve insanlığa sığar? Ne yaparsanız yapın hepiniz, bütün o magazin dünyasındaki insanlar, benim o kadını yok etmeme engel olamayacaksınız!

Ben o kadının kasetini ortaya çıkarttığımda bakalım o kafanız nasıl yere eğilecek? En dobra ikinci kadın seçilen bana ödül vermeyip, sitenizden Gülben Ergen’e ödül verdiniz! Hangi insanlıkla, hangi adamlıkla verebildiniz o ödülü?

2. Sayfa’daki o satılık iki kız ve o Asiye denen satılık kız! Ben bu magazincilerin ciğerini bilirim. Çok yanlış yola girdiniz hepiniz. Ben o kadını (Gülben Ergen) birireceğim ve benim onunla işim bittiğinde hepiniz önümde eğileceksiniz. Hayatımı zindan edip beni kanser eden o kadını korumaya devam ederseniz rezil olacaksınız bunu unutmayın! İyi bakın o resme (konuşma sırasında bir fotoğraf gönderip siliyor) kime ödül verdiğinizi anlayın. Artık, ………. prim verilmiyor Türkiye’de!..”


MAGAZİNN.COM’A YAPILAN VE AKABİNDE INSTAGRAM YÖNETİMİNİN BİZDEN YAZILI OLARAK ÖZÜR DİLEDİĞİ SALDIRIYA DA YORUM YAPTI!
Salkım, “Sayfanıza spam atıldıysa vardır insanların bir bildikleri! Kime ne yanlış yaptığınızı düşünün…” diyor bana! Magazinn.com’un instagram sayfasına yapılan ve yargıya intikal eden saldırıdan bahsediyor. İlginç, bir bildiği var herhalde! Yakında çıkar onun da kokusu…

BİZE NE BE ARKADAŞ!
Son kez tekrarlıyorum; Yakamızı bırakın ve dünyanın sizin etrafınızda, sizin hikayelerinizle döndüğünü sanmayın. Kimsenin kavgasıyla ilgilenmiyor ve umursamıyoruz. Türk yargısı orada, haberciler adı üzerinde halka “haber verir”, avukatlık yapmaz! Bizden ne sizin, ne de karşı tarafın avukatlığını ya da karşıtlığını yapmamızı beklemeyin! Bize ne be arkadaş…

Sinan Güzel
sinanguzel@magazinn.com
Instagram: @sinanguzel / @magazinncomm

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu