Kültür ve Sanat

Yerli Aksiyon filmi Kapan vizyona girmeye hazırlanıyor!

Geçtiğimiz haftalarda çekimleri tamamlanan film izleyicileri ile buluşmak için gün sayıyor. Filmin yönetmenlik koltuğunda daha önce “Hürkuş: Göklerdeki Kahraman”, “Köstebekgiller 2: Gölgenin Tılsımı” ve “Karaoğlan” gibi filmlerin yönetmenliğini yapmış bir isim olan Kudret Sabancı yer alıyor. Filmin türü Aksiyon ve Dram olarak belirlendi. 3 Şubat’ya Youtube üzerinden yayınlanan filmin fragmanı yaklaşık 1 milyon kişi tarafından izlenmiş durumda.

Kapan filminin senaristliğini ise Muharrem Gürer ve Mehtap Şahin Altıntaş üstlenirken, ortaya alışıla gelmişin dışında bir film çıktı. Filmin başrollerini Erkan Petekkaya, Kemal Uçar ve Öykü Çelik üstlenirken Kapan filminin oyuncu kadrosunda genç ve dinamik isimleri tercih etmesi genç sinemaseverleri heyecanlandırdı.


Kapan filminin konusu ise Varlıklı bir iş adamı ve onun ailesinin yaşamını ele alıyor. Süleyman adında varlıklı bir iş adamı ailesine ve çocuklarına çok düşkündür. Süleyman’ın çocukları Aslı ve Tarık, Amerika’nın önde gelen eğitim veren okullarında okuduktan sonra Türkiye’ye dönüştür. Mutlu bir yaşam süren Süleyman, çocuklarını hayata hazırlamaya çalışır. Evin genç oğlu Tarık ise Türkiye’de almış olduğu eğitim sırasında başına gelen olay sonrasında tüm hayatı değişir ve her şeyi alt üst olur. Yaşadıkları sonrası büyük bir psikolojik çöküntü içerisine giren Tarık, evdekilerin bu durumu anlamasıyla daha çok sıkıntıya girer. Baba Süleyman ise oğlunun neden bu duruma geldiğini öğrenmek için araştırma yapmaya başlar. Oğlunun arkadaş kurbanı olduğunu öğrenen Süleyman, oğlu Tarık’ın arkadaşlarından intikam almak için içlerine sızar. İntikam günü geldiği zaman bir yarışma yaparak gençleri toplar. Süleyman’ın intikam oyunu ise “Ya hep ya hiç” konseptine dayalıdır. Gençlerin Süleyman ve oyunlarla verdikleri mücadeleyi ele alan film Türkiye’de hemen hemen tüm sinema salonlarında vizyona girecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu