Kültür ve Sanat

Yeni James Bond Filmi No Time to Die, 2 Nisan 2021’e Ertelendi

Daha evvel pandemi sebebiyle 3 Nisan’dan 13 Kasım’a ertelenen yeni James Bond filmi No Time to Die, bu defa da 2 Nisan 2021’e ertelendi.

2006 yapımı Casino Royale’den beri James Bond‘a yaşam veren Daniel Craig‘in ikonik karaktere son defa yaşam verdiği No Time to Die‘ın ilk başta 3 Nisan’da vizyona girmesi tasarlanıyordu. Ancak koronavirüs salgını filmin ertelenmesine neden oldu.
Film pandemi koşullarına karşın bu tarihte sinema sevlerle buluşacak gibi görünüyordu. Çünkü MGM ve Eon Productions kısa vakit evveline kadar film için tanıtım çalışmalarını sürdürdü ve her seferinde filmin kasım ayında vizyona gireceği belirtildi.

Ancak 26 Ağustos’ta vizyona giren Tenet’ın gişede hüsrana uğraması, öteki stüdyolar gibi MGM’in tasarılarını yine gözden geçirmesine neden oldu. Coşkuyla beklenen Tenet’ın sinemalara izleyici kıskanması, stüdyoların 2020’den büyük miktarda umuda kesmesine sebebiyet verdi.
Film tekrar ertelenmese bile ilk başta tasarlanan vizyon tarihinden bir sene sonra vizyona girmiş olacak. Kaldı ki yakın zamanda seyircilerin sinemalara dönmesini sağlayacak bir başkalaşım yaşanmadığı takdirde filmin tekrar olasılığını da göz önüne almamız gerekiyor.

Daniel Craig’li No Time to Die, 2 Kasım 2021’de Vizyona Girecek

No Time to Die

No Time to Die, MI6’teki misyonundan ayrılıp Jamaika’da suskun soğukkanlı bir yaşam süren James Bond’un huzurlu hayatının bozulmasıyla gelişen vakaları mevzu alıyor.
Kaçırılan bir bilim insanını kurtarmaya çalışan Bond, oldukça riskli yeni bir teknolojiye sahip olan sırlı bir zanlıyla karşı karşıya geliyor.

Fleabag ve Killing Eve’in yaratıcısı Phoebe Waller-Bridge‘in senaryosuna katkıda bulunduğu filmi Sin Nombre, Jane Eyre ve True Detective gibi yapımlarla tanınan Cary Fukunaga idarıyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Daniel Craig ile birlikte Spectre‘da karşımıza çıkan Léa Seydoux ve yeniden aynı filmde Blofeld’e yaşam veren Christoph Waltz yer alıyor.
Filmin tema şarkısını ise Billie Eilish seslendiriyor.

Kaynak: IndieWire

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu