Yeni Hayat dizisinde en baştan beri yapılan büyük hata!

Takip Et:
Yeni Hayat dizisinde en baştan beri yapılan büyük hata!
Yeni Hayat dizisinde en baştan beri yapılan büyük hata!

Magazinn / Ayrıntı -Kanal D’nin final yapmasına karar verdiği, ancak daha sonra tereddüt kaldığı Yeni Hayat dizisiyle alakalı yeni gelişme, 6. kısmın reytinginin beklenmesi biçiminde. Kanal D geri adım mı atar, başka bir güne mi diziyi kaydırır meçhul.

Ancak Yeni Hayat dizisinin reytinglerinin bu kadar makûs gelmesinin altında en baştan bu yana yapılan bir senaryo kusuru var. Serkan Çayoğlu, Melisa Aslı Pamuk, Tayanç Ayaydın ve Nilperi Şahinkaya’nın başrollerinde yer aldığı dizi, hakikatinde izlenebilecek bir yapım.

Ancak dizinin ilk andan itibaren sunumu ve sosyal medyaya yansıyan evli insanların yasak aşkına yönelik imaj Yeni Hayat’ı el baştan itibaren zehirleyen mevzuydu… Milliyet Blog yazarlarından Anibal Güleroğlu, diziyle ilgili yaptığı değerlendirmede, bu gidişatın yarattığı neticeye dikkat çekti.

İşte Güleroğlu’nun Yeni Hayat dizisiyle alakalı noktaya değinen yorumu: “Yeni Hayat dizisini ele aldığımızda… Fenomen yardımına ve oyuncu kadrosuna karşın ne yazık ki istenileni verememiş halde. Geniş çaplı yorumumda bahsettiğim üzere dizinin bu gidişata düşmesinin nedeni ne makûs senaryo, ne de galibiyetsiz oyunculuk. Burada yanılgı, içeriğin baştan yanlış ata oynatılması!

Senaryo, eğer tanıtım ve başlangıçta ‘aşk’ saplantısın ön tasarıya çıkartıp evli insanlardan çift yaratarak eğri bir aşk doğurma manasıyla yönlendirilmeseydi, gayet galibiyetli bir akış gelişebilirdi.
Netice de reyting hüsranı olarak gösterdi kendini. Yazık.”

.