Yaşam

Yemeksepeti kuryesi koronalı çıkınca ortalık karıştı

YEMEKSEPETİ KURYESİ KORONALI ÇIKTI, ORTALIK KARIŞTI! SKANDALI HES KODU ORTAYA ÇIKARDI! PEKİ, YEMEKSEPETİ NEDEN VİRÜS TAŞIYAN BİRİNİ ÇALIŞTIRIP EVLERE SERVİS YAPTIRIYOR? BAKANLIK BU İŞE NE DİYECEK?

İstanbul Elmadağ’daki lüks bir rezidansta yaşayan S.Ş. isimli müşteri, “Yemeksepeti” uygulamasıyla evine sipariş verdi. Magazinn.com’da yer alan iddialara göre, sitenin güvenliği gelen kuryeye HES kodunu sorup, sorgulayınca kendisinin aktif koronavirüslü olduğu ortaya çıktı. Adem A. adlı kuryenin karantinada olması gerekirken çalıştırılması ve evlere servis yaptırılması büyük tepki topladı. Mağdur vatandaş S.Ş. “Yemeksepeti” uygulamasının yöneticilerinden ve kuryeden şikayetçi olup suç duyurusunda bulundu. Kuryenin bu şekilde kaç eve servis yaptığı henüz bilinmiyor ve emniyetten bu konuda açıklama bekleniyor!

Restoranların oturma düzeninde yemek vermesinin kısıtlanıp sadece paket servisinin serbest bırakılması üzerine, komisyon oranını yüzde 15’ten yüzde 35’e çıkarıp fırsatçılık yaptığı öne sürülen #Yemeksepeti’nin sahibi #NevzatAydın’ın bile bile (Hes kodu kayıtlarında mevcut) koronalı personel çalıştırdığı iddiasına nasıl bir açıklama yapacağı büyük merak konusu oldu! (Magazinn.com)

Başa dön tuşu