Yelda Kırcuval, peri oldu!

‘Hayasız Kadınlar, Adapsız Erkekler’ ve ‘İnsanı İnsan Acıtır’ isimli kitapların yazarı Yelda Kırcuval, kitaplarının satış başarısını kutlamak için bir fotoğraf çekimi gerçekleştirdi…

Takip Et:

Kariyerin televizyonda adım atan Yelda Kırcuval, uzun süre hem kamera önü hem de kamera arkasında çalışmalarını sürdürmüştü. Birçok programda editörlük, program yapımcılığı yapan Kırcuval, Ana Haber bülteni de sunmuştu. Medya dünyasında birçok farklı kola el atan ve birçok farklı pozisyonda çalışan ünlü isim, son olarak Star TV’de yayınlanan Duymayan Kalmasın isimli magazin programında yer almıştı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar lisesinde derslere de giren Yelda Kırcuval, birkaç yıl önce yazarlığa da adım atmıştı.

2016 yılında ilk kitabı olan ‘Hayasız Kadınlar, Adapsız Erkekler’ çıkaran Yelda Kırcuval, geçtiğimiz yıl ise ‘İnsanı insan acıtır’ isimli kitabını çıkarmıştı. Medyadaki kariyerinin yanı sıra yazarlıkta da kendini kanıtlayan ünlü yazar ve sunucunun kitapları 100.000’den fazla satıldı. Sadece çıkardığı kitapla bu başarıya ulaşan Yelda Kırcuval, 100 bin satışın şerefine bir fotoğraf çekimi gerçekleştirdi. Bu özel çekimde deklanşörün basan isim fotoğraf sanatçısı Burak Elmalı oldu.

KİTAPLARI FARKLI DİLLERE ÇEVRİLECEK

Kırcuval’ın fotoğraf çekimlerinin konseptini ise Selçuk Kaya belirledi. Kitap Perisi isimli kitap sayfalarından oluşan bir kostümle kameralar karşısına geçen ünlü yazar, özgün fotoğraflara imza attı. Kitap sayfaları arasında farklı pozları ile dikkat çekti. Yelda Kırcuval’ın sıra dışı elbisesini Duygu Kartal tasarladı.

Kitaplarında birbirinden farklı kadınların hikayelerine yer vermenin kendisine güç verdiğinden bahseden Yelda Kırcuval, şehir hayatı içinde kendini yok sayan beyaz yaka plaza kadınlarının hayatından da bahsettiğini söyledi. Ünlü yazar, kitaplarının farklı dillere çevrileceğinden ifade etti.