Medya

Yazık şu Safiye’ye, dışarı çıkartın artık! Masumlar Apartmanı senaristlerine duyuru!

TelevizyonGazetesi.com / Ayrıntı – TRT1 ekranında izleyicilerle Salı akşamları buluşmakta olan Suçsuzlar Apartmanı, öyle alaka baktı ki eminiz TRT1 dahi bunu beklemiyordu. Bu sezonun en flaş yapımı olan dizide Ezgi Mola ve Merve Dizdar ikilisi de büyük iş başarıyor.

Safiye karakterine yaşam veren Ezgi Mola, 8 sene aradan sonra ekrana öyle bir dönüş yaptı ki, kendisinden yalnızca komedi performansı bekleyenleri ters köşeye yatırdı. Safiye obsesif kompülsif bir karakter.
Ancak rolünü canlandırmak bir yana, sanki gerçekten Safiye gibi ekran başındaki izleyiciyi inandırıyor.

Gülben karakteri ise silik haliyle izleyicilerin vicdanlarına işledi. Bunu Merve Dizdar’ın tesirli performansı sağladı. Dizdar, Mucize Hekim dizisinde Damla olarak kalsaydı, belki de Gülben karakteri için talihi olmayacaktı. Her işte bir hayır vardır sözü de kendisine ne kadar çok uydu.

Masumlar Apartmanı dizisiyle alakalı Milliyet Sokak yazarlarından Sina Koloğlu’nun yorumu da noktaya değiniyor.Safiye karakterinin insan içine çıkması isteklerini bakalım senaryocular bakacak mı?

İşte Sina Koloğlu’nun yazısı:

‘Masumlar Apartmanı’, yeni sezonun ‘psikolojik gerilim’ hattındaki trilojinin halkalarından biri… Son kısma bakarken ev ahalisinden bir tespit etme geldi, “Safiye Ezgi Mola anladık obsesif kompülsif.
Safiye’yi dışarı çıkarsınlar, yaşamın içine soksunlar. Evde yalnızca orayı burayı silerek bize hastalığı anlatması çok sınırlayıcı oluyor.” Valla haklılar.

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu