Kültür ve Sanat

“Wolfwalkers”dan ilk fragman yayımlandı

Geçtiğimiz sene içerisinde açılışını yapan Apple TV+’ın orijinal filmi Wolfwalkers‘dan ilk fragman paylaşıldı. Animasyon cinsindeki film; The Secret of KellsSong of the Sea ve The Breadwinner gibi sevilen yapımlarla ismini duyuran İrlandalı stüdyo Cartoon Saloon‘un en yeni projesi.
Robyn, kent surlarının dışındaki yasak toprakları keşfederken geceleri kurtlara dönüşebildiği söylenen ve sırlı bir kabilenin azası olan hür ruhlu Mebh ile dost olur. Mebh’in kayıp annesini tespit etmeye çalışan Robyn, onu Wolfwalkerların büyülü dünyasına sürükleyen bir gizemi ortaya çıkarır.

Walkwalkers

Filmin seslendirme kadrosunda ise Honor Kneafsey, Eva Whittaker, Sean Bean, Maria Doyle Kennedy, Simon McBurney, Tommy Tiernan, John Morton, Jon Kenny, Nora Twomey, Oliver McGrath, Niamh Moyles ve Sofia Coulais yer alıyor.
10 Ekim’de ise Londra Film Şenliği’nde izleyici karşısına çıkacak. Wolfwalkers’ın 11 Aralık tarihinde sinemalarda ve Apple TV+’ta gösterime girmesi bekleniyor.

wolfwalkers

Prömiyerinin ardından rastgele bir negatif tenkit almayıp bütün aksine her eleştirmen tarafından çokça methedilen bu yapım, Apple TV+’ın galibiyetinde büyük hisse sahibi olacak gibi gözüküyor.
Gerek çizim tarzı ve mevzusu,  gerekse kadrosuyla Cartoon Saloon’un çizgisini bozmayıp, nitelik mevzusunda bizi afallatmayacağına inanıyoruz.

Filmin fragmanına aşağıdan erişebilirsiniz.

Yeni gelişmeler ve çok daha aşırısı için takipte kalın!

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu