Wes Anderson, Yeni Filminin Çekimlerine Önümüzdeki Yılın İlk Yarısında Başlayacak

Takip Et:
Wes Anderson, Yeni Filminin Çekimlerine Önümüzdeki Yılın İlk Yarısında Başlayacak
Wes Anderson, Yeni Filminin Çekimlerine Önümüzdeki Yılın İlk Yarısında Başlayacak

Son olarak The French Dispatch’e imza atan Wes Anderson, yeni filminin çekimlerine bir sonraki yılın ilk yarısında başlayacak.

Rushmore, The Royal Tenenbaums, The Grand Budapest Hotel gibi unutulmaz filmlerle sinema sevlerin gönlünü kazanan Wes Anderson, bu sene yeni filmi The French Dispatch ile sinema sevlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyordu. Etkileyici bir oyuncu kadrosunu bir araya getiren The French Dispatch’in mayıs ayında vizyona girmesi tasarlanmış olsa da, film pandemi sebebiyle evvel ekim ayına, sonra da 2021’de bilinmez bir tarihe ertelendi.

Coşkuyla gözlediğimiz The French Dispatch’in ne zaman vizyona gireceği merak mevzusu olmaya devam ederken, Anderson’ın bir sonraki projesi için şimdiden hazırlıklara başladığı ortaya çıktı.

Anderson’ın bir sonraki yılın başında yeni filminin çekimlerine başlayacağı bilgisi ilk olarak birkaç hafta evvel, Hollywood prodüksiyonlarının listelendiği Production Weekly tarafından paylaşıldı.
Filmin live-action olacağı, ancak birkaç animasyon sekansın da yer alabileceği belirtiliyor.

The French Dispatch’te Fransa’da geçen bir filme imza atan Anderson, bu defa da sinemasına hayran olduğunu sık sık dile getirdiği İtalya’da bir filme imza atma kaderi yakalayacak. Michelangelo Antonioni ve Federico Fellini filmlerinin kendisini çok etkileyen Anderson, birkaç sene evvel de Vittorio De Sica’nın altı kısımlık antolojisii The Gold of Naples’tan esin alan bir stop-motion projesi olduğunu açıklamıştı.