Kültür ve Sanat

Werner Herzog İmzalı Fireball Belgeselinden Fragman Yayınlandı

Werner Herzog imzalı Fireball: Visitors from Darker Worlds belgeselinden fragman yayınlandı. Belgesel 13 Kasım’da Apple TV+’ta izleyici ile buluşacak.

Fitzcarraldo, Aguirre, der Zorn Gottes ve Stroszek gibi filmlerin usta yönetmeni Werner Herzog, sıradışı bir belgesel ile geri dönüyor. Belgesel, yıldız kaymalarının, meteorların insanın hayal gücündeki derin etkilerini, diğer dünyalara, geçmişe ve geleceğe nasıl odaklandırdığını keşfetmeye yönelik bir yolculuk sunuyor.  Herzog, belgeseli Encounters at the End of the World ve Into the Inferno yapımlarında birlikte çalıştığı yanardağ uzmanı Clive Oppenheimer ile beraber hazırladı.

Belgesel, göktaşlarının, yıldızların dünya üzerindeki kültürleri ve dinleri binlerce yıldır etkilediğini inceliyor. Göktaşlarının düştüğü yerler ise belgeseldeki yolculuğun haritasını ortaya çıkarıyor. Fragmanda bu göktaşlarının bir anlamı olduğundan ve insanlığın bu anlamın ne olduğunu ortaya koymak ve yorumlamak gibi bir görevi olduğundan bahsediliyor. 

Fireball: Visitors from Darker Worlds Belgeseli 13 Kasım’da Yayınlanacak

Oldukça etkileyici görsellerin ve çekimlerin yer aldığı belgeselde farklı ülkelerden ve kültürlerden kişilerin röportajlarına yer veriliyor. Geleceğe dair çıkarımlar ise göktaşlarının etkisine dair anlam arayışlarının sonucunda yapılmaya çalışılıyor. 

Belgesel, Toronto Uluslararası Film Festivali, Denver Film Festivali gibi büyük festivallerin resmi seçkilerinde yer alıyordu. Çekimleri salgın başlamadan önce tamamlanan belgesel, ertelemeye gerek kalmadan gösterilmişti. Herzog, onun öncesinde ise geçtiğimiz yıl vizyona giren Family Romance, LLC filmine imza atmıştı. Apple TV+, Fireball belgeselini 13 Kasım’da yayınlayacak. 

Kaynak: Indiewire

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu