Wall Street Journal’da Yayınlanan Rapora Göre Quibi, Tamamen Satılma Olasılığıyla Karşı Karşıya

Takip Et:
Wall Street Journal’da Yayınlanan Rapora Göre Quibi, Tamamen Satılma Olasılığıyla Karşı Karşıya
Wall Street Journal’da Yayınlanan Rapora Göre Quibi, Tamamen Satılma Olasılığıyla Karşı Karşıya

Gözlediği kadar büyük bir tesir yaratamayan Quibi, tamamen satılma ihtimali de dâhil olmak üzere bir dizi finansal alternatifi göz önüne alıyor.

DreamWorks Animation’ın daha önceki CEO’su, aynı zamanda Shrek ve Spirit: Stallion of the Cimarron gibi filmlerin yapımcısı Jeffrey Katzenberg ve Silikon Vadisi’nin ehemmiyetli adlarından Meg Whitman liderliğinde kurulan, mobil platformlara yönelik olarak hazırlanan ve süresi 10 dakikayı aşmayan kısa kısımlar hâlinde izlenebilecek dizi, film, dokümansal projeleri ile reality, haber ve spor programlarını izleyiciler ile buluşturan ve 6 Nisan’da yayın yaşamına başlayan Quibi, ilk haftasında 1.7 milyondan fazla indirilmeye erişmişti.

Yalnızca mobil platformlar için hazırlanmış olan Quibi’nin, pandemi koşullarının getirdiği ekstrem gidişatları göz önüne aldığımızda, ilk haftasında indirilme rakamı olarak bu sayıya erişmesi bir zafer olarak bakılmıştı.
Bu faktörleri göz önünde bulundurduğumuzda Quibi’nin giderek dijitalleşen dünyada bir fark fark yaratabileceği tahmininde bulunabiliriz.

Ancak Wall Street Journal’da yayınlanan bir rapor Quibi’nin geleceğinin sallantıda olduğunu bizlere söylüyor.

Quibi: “Quibi, Yeni Bir İşi Galibiyetle Başlattı ve Yeni Bir Hikâye Anlatımı Şekline Liderlik Etti.”

Quibi

Wall Street’in yayınlandığı bu rapor, Quibi’nin tamamen satılma ihtimali de dâhil olmak üzere bir dizi finansal alternatifi göz önüne aldığını açıklıyor.

Mobil makinelere öncelik veren taktiğiyle yol çıkan Quibi, karantina döneminde yayın yaşamına başladı ve bu gidişat, Quibi’nin siyasetiyle ters düştü.
[Kurucu Jeffrey Katzenberg ve İcra Kurulu Başkanı Meg Whitman], işi alıcılar için en büyük tecrübeyi, paydaşlar için en büyük değeri ve çalışanlar için en büyük fırsatı sağlayacak biçimde inşa etmeye devam etmeye kararlıdır.”

İlerleyen zamanlarda Quibi’nin hem içerik olarak hem de finansal açıdan ayakta kalıp kalmayacağı hep beraber bakacağız.

Kaynak:  Wall Street Journal

.