Van’da yaşanan çığ felaketi ünlü isimleri yasa boğdu!

Van'da gerçekleşen ve 38 kişinin yaşamını yitirmesiyle sonuçlanan çığ felaketi sonrası ünlü isimler sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarla üzüntülerini dile getirdi...

Takip Et:

Van’da önceki gün bir minibüsün üzerine çığ düşmüş, 5 kişi yaşamını yitirmişti. Kar altında kalanları aramak için bölgeye giden kurtarma ekibinin üzerine de çığ düşmesiyle 33 kişi daha aynı yerde hayatını kaybetti. Peş peşe yaşanan iki faciada toplamda 38 kişi hayatını kaybetti, ikisi ağır, 75 kişi de yaralandı. Hayatını kaybeden 38 kişi Türkiye’yi yasa boğdu. Ünlü isimler ard arda baş sağlığı mesajları yayınladı.

Mustafa Sandal: Van’daki çığ kazasında yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim. Maalesef, bir kötü haber de Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan aldık. İnşallah acı bir haber gelmez oradan ve umarım bir daha böyle kötü haberler almayız. Tüm ülkemize geçmiş olsun, Allah bir daha yaşatmasın. 

Acun Ilıcalı: Van’ın Bahçesaray ilçesinde çığ düşmesi sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ve şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim.

Türkan Şoray: Bir acı haber daha… Van Bahçesaray’da çığ felaketinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum.Allah ülkemizi başka felaketlerden korusun, inşallah yaşadığımız bu acılar son olur…

Hadise: Çığ felaketinde şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum… Çok üzgünüm…

Engin Altan Düzyatan: Bahçesaray’da meydana gelen çığ felaktinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar dilerim.. inşallah kayıplarımızın sayısı artmaz..

Doğa Rutkay: Bakmaya bile dayanamıyorum… İçim üzüntüden kararıyor… Kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımızın mekanı cennet olsun ailelerine sabırlar diliyorum.

Volkan Konak: Van’da gerçekleşen çığ felaketinde yaşamını yitiren vatandaşlarımızın ailelerinin ve milletimizin başı sağ olsun.Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dilerim.

Selçuk Yöntem: Çığ altında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum…

Gonca Vuslateri: Allah rahmet eylesin, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Yılmaz Erdoğan: Van Bahçesaray’daki çığ felaketinde hayatını kaybeden insanlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum…