Medya

Uyanış Büyük Selçuklu’nun Terken Hatun’u Hatice Şendil’in büyük gururu

Yeni sezonun en iddialı dizisi ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’, ihtişamlı prodüksiyonu, yıldız oyuncu kadrosu ve Selçuklu Tarihi’nin en entrika dolu dönemini anlatan çekici öyküsüyle dorukta açılış yaptı. İkinci kısmı şimdiden merakla beklenen dizi için seneler sonra ekranlara dönen zaferli oyuncu Hatice Şendil, Terken Hatun rolüyle ses getirecek.

TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU 1’in ilk kısmıyla sosyal medyanın saatlerce gündemine yerleşen ve reytinglerde birinciliği elde eden dizisi ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’, Selçuklu Tarihi’nin en çetin ve entrika dolu dönemini ekranlara getiriyor.
Melikşah’a olan dillere epope aşkıyla beraber saray içi entrika savaşlarıyla da çok konuşulacak.


Dizinin ilk kısmından hırsı ve gözü pekliğiyle dikkatleri sürükleyen Terken Hatun’un yeni kısımlarda saraydaki hatunlarla olan savaşı tansiyonu yükseltecek. Şendil, uzun bir aradan sonra ekranlara dönmesine neden olan projeyi ve karakterini şu sözlerle ifade ediyor:

“Tarihsel hakikatçiliği olan bir atmosferin içine çekilmek çok coşku verici.
Terken, zaman zaman duyguları ve sezgileriyle, zaman zaman da zihniyle hareket ediyor. Sıkıntılı edici dingin ve olgun bir enerjiye sahip. Ailesi, hanedanı ve Melikşah için göze alamayacağı hiçbir unsur yok. Tarihe iz bırakmış bu eforlu bayana yeni bir ruh ve bakış açısı getirmek çok neşeli.”

Ekin Koç, Buğra Gülsoy, Hatice Şendil, Gürkan Uygun, Leyla Lydia Tuğutlu, Sevda Erginci, Mehmet Özgür, Cemal Toktaş, Osman Sonant, Leyla Feray, İlker Kızmaz, Ali Gözüşirin, Çiğdem Selışık Onat, Murat Garipağaoğlu, Nik Xhelilaj ve Erdem Akakçe gibi yıldız ve de genç kuşağın büyük alkış toplayan oyuncularının yer aldığı ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’, yeni kısımlarıyla her Pazartesi saat 20:00’da TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU 1 ekranlarında izleyici ile buluşacak.

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu