Uyanış Büyük Selçuklu’nun gelişi, Kuruluş Osman dizisini nasıl da değiştirdi!

Takip Et:
Uyanış Büyük Selçuklu’nun gelişi, Kuruluş Osman dizisini nasıl da değiştirdi!
Uyanış Büyük Selçuklu’nun gelişi, Kuruluş Osman dizisini nasıl da değiştirdi!

Magazinn / Ayrıntı – Tarihi projeler arasındaki sıkı yarış, ekrana daha nitelikli görüntülerin gelmesini sağlıyor… Bunu Kuruluş Osman dizisindeki başkalaşım ile kavrayabilirsiniz… İlk sezon dizinin çekimleri ile ikinci sezon fragmanına yansıyan çekimler arasında fark keskin biçimde kendini gösteriyor.

Bu vaziyete yol açan en ehemmiyetli etkenlerden birisinin de Uyanış Büyük Selçuklu gibi, TRT1 ekranlarında son derece nitelikli görüntüler sunan dizi olduğu varsayımını yapabiliriz.
atv dizisi, zaferli işler yaptı ama Uyanış Büyük Selçuklu dizisine yansıyan görsel şöleni bütün de heves edildiği gibi değildi. Kuruluş Osman dizisinin 28. kısım fragmanını izleyenler dizinin yeni sezonda çok daha yüksek bir görsellik sunacağı fikrine kapıldı.

“Bir devlet kuracağız, sonsuza kadar payidar olacak!”#KuruluşOsman yeni sezonuyla Ekim’de #atv‘de! @bozdagfilm @atvcomtr pic.twitter.com/57gOZdfUSo

— Kuruluş Dizisi @KurulusDizisi September 25, 2020

Bu düşüncenin nedeni ise savaş sahnelerinin daha asılcı olması, görüntü niteliğinin ilk sezona göre daha yükselmesi ve geniş bir oyuncu kadrosunun yapıma katılmasıydı.
Ancak iki yapımın da birbirlerini yetişmek anlamında bir görsel şölene dönüşmesi izleyiciler için çok pozitif bir gelişme olacaktır.

Kuruluş Osman dizisine yeni yapılan transferler de çok ehemmiyetli… Eforlu oyuncular ve eforlu karakterler ile atv’nin dizisi yeni sezonda çok daha büyük alaka bakar ise afallamamak gerekli.

Kuruluş Osman dizisine 2.