Uyanış Büyük Selçuklu harika başladı, ama herkesin içini bir endişe kapladı!

Takip Et:
Uyanış Büyük Selçuklu harika başladı, ama herkesin içini bir endişe kapladı!
Uyanış Büyük Selçuklu harika başladı, ama herkesin içini bir endişe kapladı!

Magazinn / Ayrıntı – TRT1 ilk kısmı ile 28 Eylül Pazartesi akşamı ekrana getirdiği Uyanış Büyük Selçuklu dizisi ile reytinglerde Pazartesi akşamlarının sahibi olacağını gösterdi. Artık dizi rekabetinde TRT1’nin daha da yükselişini ve öbür yapımların düşüşünü bakabiliriz.

Çukur, Yasak Elma ve Sefirin Kızı bu sezon devam edecektir, ancak reytinglerini gözetmeleri güç olabilir. Gençliğim Eyvah dizisi ise gelecek hafta final yapacak.
Elbette ki bu bir dokümansal değil, tarihi vakaları birebir anlatma iddiasında olan bir yapım da değil. Yalnızca kurgusal hikayesi ile bir televizyon dizisi.

Ancak hem çekim tekniklerinin büyük zaferi hem de o dönemin mekanları ve aksesuarları ile gerçekten başlı başına büyük bir prodüksiyon olduğu net… Savaş sahnelerindeki asılcılık da izleyicileri çok etkiledi.

Çok zaferli oyuncular, harika düşünülmüş karakter tercihleri ile Uyanış Büyük Selçuklu daha ilk kısmından yıldızlı pekiyi aldı.
Bunların hepsinin tek bir nedeni var, ilk kısmın izleyicide yarattığı harikulade pozitif tesirler…

Fakat uslarda da bir sual var. Takribî 2 aylık bir dönem neticeyi ortaya çıkan 1. kısımlar da ayak uydurabilecek mi? Başka Bir Deyişle bu kadar hareketli ve bu kadar hakikatçi sahnelerin çekimleri 1 haftada nasıl yapılacak? Her hafta bu kadar tesirli bir performans sergilemesi bir diziden beklenebilir mi?

İzleyicilerin en büyük kaygısı da bu.
Her hafta sinema filmi havasında bir görsel şölen sunulması neredeyse ihtimalsiz. Bu surattan da Uyanış Büyük Selçuklu’nun ilk kısım performansını sonraki kısımlarda bekleyecek olan izleyicilerin bir ölçü hayal kırıklıkları yaşaması da olasılık dahilinde.

Dizinin 5 Ekim Pazartesi akşamı yayınlanacak olan 2. kısmından ilk görüntüler paylaşıldı. İlk kısımda olduğu gibi yeniden çok etkileyici sahneler izleyicileri bekliyor. İşte 2. yeni kısımdan ilk fragman:

.