Medya

Uyanış Büyük Selçuklu dizisindeki büyük tuzak!

TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU 1’in yeni sezona bomba gibi giren, yayınlandığı ilk kısmıyla yurt içinde ve yurt dışında izlenme oranlarında doruğa yerleşen, sosyal medyanın saatlerce gündeminde kalarak reytinglerde birinciliği elde eden dizisi ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’, 5 Ekim Pazartesi günü saat 20.00’de ikinci kısmıyla ekranlara geliyor.

Dev bir prodüksiyonunun mahsulü olan ve Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın ölümünün ardından tahta geçen Melikşah ve oğlu Sencer’in öyküsünü anlatan ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’ dizisinin ikinci kısmında neler olacak? Elçin’i Isfahan’a götürmek üzere Anadolu obasından alan Sencer ve Tapar, yolda Anadolu’daki isyankarlar tarafından ölümcül bir tuzağa düşürülmüştür.
Melikşah’ın oğlunu bakmasının devlet için yeni risklerin doğmasına yol kalemtıraşının farkında olan Nizamülmülk ne yapacaktır?

Melikşah oğlunu bakma hasretiyle yanarken, Sencer gönlüne düşen aşk ateşiyle nasıl başa çıkacaktır?

“Uyanış: Büyük Selçuklu” dizisinde Ekin Koç, Buğra Gülsoy, Hatice Şendil, Gürkan Uygun, Leyla Lydia Tuğutlu, Sevda Erginci, Mehmet Özgür, Cemal Toktaş, Osman Sonant, Leyla Feray, İlker Kızmaz, Ali Gözüşirin, Çiğdem Selışık Onat, Murat Garipağaoğlu, Nik Xhelilaj ve Erdem Akakçe gibi birbirinden ehemmiyetli adlar rol alıyor.

Uyanış: Büyük Selçuklu yeni kısımlarıyla her Pazartesi saat 20.00’de TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU 1’de… İşte dizinin 2.
fragmanı:

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu