Medya

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde büyük özlem son bulacak mı?

TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU 1’in yeni sezona bomba gibi giren, yayınlandığı ilk iki kısmıyla yurt içinde ve yurt dışında izlenme oranlarında doruğa yerleşen, sosyal medyanın saatlerce gündeminde kalarak reytinglerde birinciliği elde eden yeni dizisi ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’, 12 Ekim Pazartesi günü saat 20.00’de üçüncü kısmıyla ekranlara geliyor.

Dev bir prodüksiyonunun mahsulü olan ve Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın ölümünün ardından tahta geçen Melikşah ve oğlu Sencer’in öyküsünü anlatan ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’ dizisinin üçüncü kısmında neler olacak? İşte pazartesi akşamlarının birincisi olan ve çok noktaya değinen dizinin 3.
Melikşah, Nizamülmülk’ün ihtarlarını göz ardı edip, seneler sonra bakmak istediği oğluyla kavuşmak için aralarında duran son kapıyı da kalemtıraş mıdır?

Büyük Selçuklu Devleti’ne karşı girişilen her çabada Batınilerin parmağının olduğunu bilen Sencer‘in onlara karşı giriştiği operasyon ne olacaktır? Sencer, Batınilerin Selçuklu’yu imhaya götürebilecek tasarılarını deşifre edebilecek midir? Baba hasreti sürükleyen Sencer, kalbini Turna Hatun’a kalemtıraş mıdır?

Batınilere karşı yapılacak olan gayretin yalnızca kılıçla olmayacağını öğrenen Nizamülmülk nasıl bir yol izleyecektir? Bu yolda hangi İslam Âlimi’nin kapısını çalacaktır?

Epilepsiye gelişiyle dikkatleri üzerinde toplayan ve adım adım Melikşah’a yaklaşarak Terken’in hışmını üzerine sürükleyen Elçin, abiyi Kılıçarslan’ı kurtarmak için nasıl bir yol izleyecektir? Elçin’in sarayda davetli edilmesi ve Melikşah ile kurduğu yakınlık, Terken’i huzursuz ederken yapacağı atak da büyük merakla beklenecek.

Kardeşinin intikamı için peşine düştüğü Sencer’in Kınık Obası’ndan olduğu bilgisine erişen Yorgos, Sencer’i tespit edip kardeşinin intikamını alabilecek midir? Kastettiği Kuvel Kalesi fethi için hazırlıklara başlamışken Anadolu’da patlak veren meselelerle ilgilenmek zorunda kalan Melikşah’ın, Kuvel Kalesi’yle alakalı yeni tasarıları ne olacaktır?

“Uyanış: Büyük Selçuklu” dizisinde Ekin Koç, Buğra Gülsoy, Hatice Şendil, Gürkan Uygun, Leyla Lydia Tuğutlu, Sevda Erginci, Mehmet Özgür, Cemal Toktaş, Osman Sonant, Leyla Feray, İlker Kızmaz, Ali Gözüşirin, Çiğdem Selışık Onat, Murat Garipağaoğlu, Nik Xhelilaj ve Erdem Akakçe gibi birbirinden ehemmiyetli adlar rol alıyor.

Uyanış: Büyük Selçuklu yeni kısımlarıyla her Pazartesi saat 20.00’de TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU 1’de…

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu