Uyanış Büyük Selçuklu dizisi bir ilki başardı!

Takip Et:
Uyanış Büyük Selçuklu dizisi bir ilki başardı!
Uyanış Büyük Selçuklu dizisi bir ilki başardı!

“Uyanış: Büyük Selçuklu” dizisi Dünya Çapında Ses Getirerek bir ilki de başarmış oldu. Beynelmilel TV dünyasının ehemmiyetli mecrasında listeye giren tek Türk dizisi olan TRT1 dizisi, ikinci yeni kısmı ile bu akşam ekrandaki yerini alacak.

İlk kısmıyla doruğa oturan TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU 1’in iddialı yapımı “Uyanış: Büyük Selçuklu”, dünyanın önde gelen yayıncıların takip ettiği, beynelmilel TV araştırma şirketi “The Wit”in haftalık öne çıkanlar kısmı olan Daily Hits listesine giren tek Türk dizisi oldu.

“Uyanış: Büyük Selçuklu” dizisi, dünya çapındaki tam format ve programların yer aldığı, yayıncılık sektörünün beynelmilel alanda tanınan şirketlerinden “The Wit”in, Daily Hits kısmında listeye giren tek Türk dizi oldu.
Platformun idareyicileri arasında Virginia Mouseler, Bertrand Villegas, Caroline Servy ve Olivier Levet yer alıyor.

Uyanış: Büyük Selçuklu’nun yeni kısmı bu akşam TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU 1’de Geçtiğimiz hafta yayın yaşamına başlayan ve büyük ses getiren dizi, ilk kısmıyla reytinglerde doruğa yerleşirken, sosyal medya platformu Twitter’da en fazla konuşulanlar listesi Trend Topic’te saatlerce gündemde kaldı.

Yapımcılığını Emre Misafir’un üstlendiği, Sedat İnci’nin idarediği, Serdar Özönalan ile Emre Misafir’un senaryoculuğunu yaptığı dizinin oyuncu kadrosunda ise; Ekin Koç, Buğra Gülsoy, Hatice Şendil, Gürkan Uygun, Leyla Lydia Tuğutlu, Sevda Erginci, Mehmet Özgür, Cemal Toktaş, Osman Sonant, Leyla Feray, İlker Kızmaz, Ali Gözüşirin, Çiğdem Selışık Onat, Murat Garipağaoğlu, Nik Xhelilaj ve Erdem Akakçe yer alıyor.

Eşsiz bir uygarlığın inşa edildiği dönemi yansıtan “Uyanış: Büyük Selçuklu” merakla beklenen yeni kısmıyla bu öğleden sonra saat 20.00’de TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU 1 ekranlarında olacak.

.