Uyanış Büyük Selçukl ile ekrana dönecek Hatice Şendil’e, Bergüzar Korel’den büyük jest

Takip Et:
Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin perde arkasında devasa bir planlama var!
Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin perde arkasında devasa bir planlama var!

Magazinn /Ayrıntı – Oyuncu Hatice Şendil, uzun zamandır ekranlarda yoktu. Oyuncu aşinayı gibi en son 2014 senesinde Kaderimin Yazıldığı Gün dizisinde rol almıştı. Aradan geçen 6 senenin ardından kendinden emin bir yapımla geri dönmeye hazırlanıyor şimdilerde.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisiyle beraber ekran hasreti de bitecek Hatice Şendil’in hayranlarının. Yarın akşam 28 Eylül Pazartesi önümüzdeki TRT1 ekranında Terken Hatun karakteri ile izleyenlerin karşısına geçecek oyuncu.
Korel, dizinin tanıtımını story’den paylaştı ve Şendil’in uzun bir aradan sonra ekrana gelmesini tıpkı izleyicileri gibi hasretle gözlediğini ifade etti.

Korel, ‘Oh be çok özlemiştik seni izlemeyi Haticem’ anekdotunu düştüğü paylaşımıyla dikkat çekti. Korel’in, bir başka meslektaşına yaptığı bu jest ve içten sözleri ise ikilinin iyi arkadaş olduklarının da bir delili oldu.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi hakkında tüm ayrıntılar ve 1.
Devlet idareme sanatıyla, insanı yaşatan yaklaşımı, hak kavrayışıyla, ilim adamlarının yapıtlarıyla, Büyük Medeniliğimizin en şaşaalı birikimlerinden biri olan Selçuklu İmparatorluğunun kuruluş, gelişme ve doruğa yükseliş öyküsünün anlatıldığı dizinin ilk kısmında neler olacak? İşte tüm ayrıntılar:

Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın adi bir suikast neticesinde şehit olmasının ardından oğlu Melikşah tahta geçer.
Selçuklular dışarıda Bizanslılar ve Fatimi Devleti ile durmadan çatışırken, içerde de Hasan Sabbah’ın başını sürüklediği Batıniler her tarafa dağılmış halde Selçuklu’yu içten içe kemiriyorlardır.

Melikşah’ın bu yolda en büyük sponsorları Nizamülmülk gibi liyakatli devlet adamları ve irfan sahibi şahıslar olacaktır. Babasız gelişen Sencer, Nizamülmülk’ün tedrisatından geçerek idealist bir kahramana dönüşür ve Melikşah’ın fedaisi olmayı başarır.

Değişik tarafta Karahanlı hanedanından gelen asil soylu Terken, Melikşah’ın hatunu olmanın verdiği eforla devlete dominant olmak istiyordur.