Magazin

Ünlülerin koronavirüs günlüğü! Kim neler paylaştı?

Hande Erçel, evde çekilen fotoğrafını “Madem evdeyiz/istediğimiz kadar dağıtabiliriz” notu ile Instagram sayfasında yayınladı.

Ünlü oyuncu Hazal Kaya, oğlu Fikret Ali ile fotoğrafını “Evde kal, güvende kal” notu ile paylaştı.

“Evde kal” diyen Tülin Şahin yemek yaparken çekilen videosunu Instagram hesabının story bölümünde takipçileriyle paylaştı.

Hadise, evinde makyajsız ve kahve içerken çekilen fotoğrafını sosyal medyasında #EvdeyimYaSen hashtag’iyle paylaştı. Salgın nedeniyle evinden çıkmadığını belirten Hadise o karenin altına “Kendimi ve çevremi düşünüyorum!” notunu da düştü.

İsmail Ege Şaşmaz da “Boş boş oturmak olmaz!” diyerek yemek yaparken çekilmiş fotoğrafını yayınladı.

Açelya Akkoyun şunları yazdı: “Evde olmak; içe dönmek, biriktirdiklerini toplamak, gerekli ya da gereksiz ayırmak, maddi ya da manevi… Tam da bunun zamanı;içine bakıp gülümsemenin, kendini bulmanın zamanı… Sevgiler”

Ebru Yaşar paylaştığı videoda şöyle dedi: “En azından 14 gün toplum sağlığı için, bizim birbirimize insanlık borcumuz olarak sokağa çıkmayalım, şu virüsün yayılmasını engelleyelim. Bu bireysel olarak hepimizin yapması gereken bir görev. Evde yapacak başka şeyler bulalım kendimize; televizyon, müzik, kitap, yemek, temizlik. Dışarıya çıkmayalım ve yakın temasta bulunmayalım. Lütfen evde kalın.”

Ezgi Mola, sosyal medya hesabında koronavirüs önlemleri kapsamında kapatılan mekanların işletmecileri ve çalışanları için yardım çağrısında bulundu: “Bu önümüzdeki yaklaşık iki ayda dükkanı, kafe ve restoranı, eğlence mekanı, butiği olan, kira ödeyen, maaş ödeyen insanlar ne yapacaklar? Kocaman restoranlar, kocaman eğlence yerleri… ‘Bunların hepsi kapatılsın, sağlığımıza kavuşalım’ diyoruz ama bunun kiraları ödenmeye devam edecek. Birileri öncü olabilir. ‘Kira almayacağım’ ya da ‘yarısını alayayım’ mı dersiniz bilmiyorum ama bir çözüm bulmak lazım. İşveren bu çaresizlikle çalışanı da işten çıkartıyor. Çalışanlar ‘Ücretsiz izne çıkarıldık, kiram var, çocuğum var’ diyor. Belki bunların önüne geçmek için bir şey yapabiliriz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu