Sinan Güzel

Ünlülerin fenomenlere ihtiyacı var mı?

Sosyal medya artık hayatımızın bir parçası. Daha önce de yazmıştım instagram artık başlı başına bir televizyon! Müzik sektörü de komple dijitale kayınca sosyal medya platformları daha da önemli bir hale geldi. Bir de işin fenomen tarafı var. Sırf bir paylaşım yapmak için 4 Bin ile 50 Bin lira arası ücret alıyorlar. Ünlülerin de birçoğu fenomenlerle işbirliği yapıyor. Hani, “Aa o da paylaşmış demek ki şarkı tutmuş” diyorsunuz ya… Yok öyle bir şey! Yüzde 90’ı ücret karşılığı yapılan paylaşımlar. Geri kalanı da kişisel ilişkiler ve gerçekten sevip paylaşanlar diyebiliriz. Peki, sokakta herkesin tanıdığı ünlülerin, sokaktaki Ayşe Teyze’nin “Kim o?” dediği ama binlerce takipçisi(!) olan fenomenlere gerçekten de bu kadar ihtiyacı var mı? Hemen cevap vereyim; birkaç ay öncesine kadar “evet” ama şimdi tam tersi! Hatta, bazı fenomenler ünlülere zarar vermeye başladı. Göksel’le bir röportaj yapmıştım ve bana “Bu dönem de geçecek” demişti. Haklı çıktı. Selin Ciğerci, Reynmen gibi artık “ünlü” statüsüne ulaşan birkaç ismi saymazsak birçoğunun balon çıktığına bire bir şahit oldum. Adını bile bilmiyoruz ama “fenomenim” diyerek fake rakamlar üzerinden hava basanlar var.

AMAN POLEMİĞE GİRMEYİN!

Gülben Ergen, Danla Bilic ile işbirliği yapmak istedi ama sonra araları açıldı. Biri çok ünlü bir şarkıcı, diğeri fenomen. Ancak, bu tip kavgalardan her zaman fenomen dediğimiz grup karlı çıkar. Sonuçta kendisinin de dediği gibi karşısındaki Gülben Ergen! Yani, bir anda Gülben’le polemik boyutuna ulaşıyor. Bir anda gizli bir iş teklifini afişe edebiliyorlar mesela! Ne garip! Peki, Gülben’in fenomenlere ihtiyacı var mı? Hayır! Diğer ünlülerin de yok. Çünkü, kullanıcılar onları takip ederken ünlüleri ve magazin sayfalarını da takip ediyor zaten! Birkaç aydır bu oran çok arttı! Ne gerek var fenomen egosuyla uğraşmalarına? Bizim ünlüler de bir alem! Fenomenler onlara ulaşmaya çalışıyor, onlar da fenomenlere! Arkadaş, Anadolu’nun en ücra köşelerinde bile tanınan sizsiniz, onlar değil. Başımıza yeni Kerimcan’lar çıkarmayın.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Magazinn.com (@magazinncomm)’in paylaştığı bir gönderi ()

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu