Yaşam

Ünlülerden Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına destek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam yaptığı konuşmasında koronavirüs salgını sebebiyle oluşan ekonomik zorluklar için Biz Bize Yeteriz Türkiyem isimli bir kampanya başlattığını duyurmuştu. “Milli dayanışma kampanyası başlatıyoruz ve ben 7 aylık maaşımı bağışlıyorum.” diyen Erdoğan‘ın başlattığı kampanya için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yardım hesabı açıldı ve ünlüler de desteklerini esirgemedi.

30 bin TL bağışladığını açıklayan Haluk Levent, “AHBAP olarak işimizi iyi yapıyorsak takdir edin, destekleyin ama yaptıklarımızı devlet kurumlarıyla lütfen kıyaslamayın canlarım… Kavuşturulmuş eller. AHBAP, sadece STK olarak kendi görevini yapıyor. Bugün sayın Cumhurbaşkanımızın bağış çağrısına Haluk Levent olarak 30 bin TL ile ben de katılıyorum” ifadesini kullandı. Şarkıcı, birkaç gün önce kendi sosyal medya hesabından ünlülere seslenerek başka bir yardım kampanyası da başlatmıştı.

Ünlü şarkıcı Seda Sayan da kampanyaya destek vererek 100 bin TL bağışladı. Sayan, Haluk Levent‘in başlattığı kampanyada da 360 aileye destek olmuştu.

Ünlü komedyen Şahan Gökbakar da, Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın çağrısından sonra yaptığı bağışın dekontunu paylaştı ancak miktarının bilgisini vermedi.

Mustafa Ceceli, yaptığı bağışı “Arkadaşlar bu kampanyaya gelin hep birlikte destek olalım. Ben de #bizbizeyeteriztürkiyem kampanyasına 50 bin TL bağışta bulunuyorum. Sağlıklı günlere kavuşmak dileğiyle. Fahrettin Koca, emekleriniz için minnettarız sayın bakanım” sözleriyle duyurdu.

Della Miles, “Haydi Türkiye ‘’Biz bize yeteriz Türkiyem’’ kampanyasına hep beraber destek verelim. Türkiye’de Muğla Dalyan’daki evimde yaşadığım süre içerisinde her fırsatta Türk halkının yanında olmaya devam edeceğim. Şu an Türkiye dışındayım. Ancak kalbim sizlerle. Beni kendi insanınız gibi görüp içinize aldınız. Türk halkı için yaptığım bu bağış sizin güzel yüreğinizin yanında hiç bir şey ama benimde katkım olsun istedim. Biz Bize Yeteriz Türkiyem sizi seviyorum, herkesin az ya da çok bu kampanyaya katıda bulunmasını arzu ediyorum” dedi.

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu