Ünlü şarkıcıya MS teşhisi kondu!

Türkücü Murat Kuşun, kendisine MS teşhisi konduğunu söyledi. Kurşun , yürümekte zorlandığını ve Çocuğuyla oynayamadığını anlattı...

0

Magazin dünyasından Serdar Ortaç’ın yakalanmasıyla birlikte duyulan MS hastalığına türkücü Murat Kurşun da yakalandı. 2. Sayfa programında durumunu anlatan Kuşun duygusal anlar yaşadı.

Murat Kurşun, hastalığı hakkında “İlk başta sol göz kapağım düştü. Tabii ki beklemiyordum. Birkaç doktora gittim. Kimse bulamadı. Hep yanlış teşhisler kondu. Sonunda MS teşhisi konuldu. Yıllar süren yorgunluktan kaynaklanıyor. Yıllarca hep ayakta kalmaktan öyle bir şeyle karşılaştım. 3-4 aydır öyle bir süreçteyim. Dikkat etmem gerekiyor.” açıklamasında bulundu.

Sağlığına kavuşmadan sahneye çıkmayacağını ifade eden Kurşun, “Teşhis konulduğunda çok üzüldüm. Hala üzülüyorum. Düşünün 2 yaşında bir çocuğunuz var ve onunla oynayamıyorsunuz. Sarılamıyorsun, öpemiyorsun, koşamıyorsun onunla… Kötü bir şey yani. Yürümekte zorlanıyorum. Günüm günümü tutmuyor. Bir gün bakıyorsun çok iyiyim, bir gün çok kötüyüm. Bir gün kalkıyorum hiçbir şey yok, bir gün uyanıyorum kalkamıyorum.” şeklinde konuştu.

Gelecek ay Küba’ya gideceğini de söyleyen ünlü türkücü, “Doktorumla konuştum ‘tamam gidebilirsin’ dedi. Gülüyorum, konuşuyorum ama içim ağlıyor. Ağrım çok. Sahneye çıkınca her şeyi unutuyorum. İnsanların enerjisi bana yansıyor. Ekibim ‘sen hasta değilsin’ diyor. Sahne bitince ‘beni taşıyın, arabaya götürün’ diyorum.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here