Müzik

Ünlü rap’çiler konser ve reklamlardan ne kadar kazanıyor?

Sokak müziği ve toplumsal isyan müziği olarak adlandırılan rap, artık neredeyse her yerde dinlenir oldu. Öyle ki rap müziğin son zamanlarda yükselişe geçmesi ‘Pop müzik bitiyor mu?’ polemiğinin başlanmasına neden oldu. Pop şarkılar son dönemde çok fazla varlık gösteremezken rap şarkılar ise milyonlarca tıklanıyor. Bu durum ‘sahte tıklama’ iddialarını ortaya çıkarmış olsa da rap müzik toplumun her alanını sarmış durumda.

FİRMALAR REKLAMLARINDA RAP’ÇİLERİ OYNATMAK İSTİYOR

Rap’in popülaritesinin artması, rap’çilerin sahne ücretlerine de yansıdı. Öte yandan firmalarda rap’çilere olan bu yoğun ilgiye kayıtsız kalamadı. Firmalar reklam filmlerinde oynaması için rap’çilerin kapısını çalmaya başladı.

Rap deyince akla ilk gelen isimlerden olan Ceza’ın sahne fiyatı 100 bin TL, Ceza reklamlardan ise 600 bin TL alıyor. ‘Mekanın Sahibi’ şarkısı ile yeni nesil rap’çilere ağır eleştirilerde bulunan Norm Ender’in sahne fiyatı 100 bin lira, reklamlardan ise 300 bin lira kazanıyor. Demet Akalın’a şarkı yazması ve klibinde oynatmasıyla rap çevrelerinde eleştirilen Ben Fero’nun sahne ücreti 120 bin TL, reklamdan ise 400 bin TL kazanıyor. Gelecek sezon Çukur dizisinin müziklerini yapacağı konuşulan Mero’nun sahne fiyatı 70 bin reklamlardan ise 500 bin TL alıyor. Ezhel konserlerinden 150 bin TL, reklamlardan ise 500 bin TL kazanıyor. Gazapizm’in sahne fiyatı 80 bin TL reklamlardan ise 100 bin TL alıyor.

EN ÇOK REYNMEN KAZANIYOR

Rapçi olmasa da sosyal medyada yıldızı parlayan ve yaptığı şarkılarla müzik dünyasını alt üst eden Reynmen, YouTube’da yüz binlerce tıklanma alıyor. Geçtiğimiz günlerde Çeşme’de ilk konserine çıkan Reynmen’in sahne ücreti 150 ile 180 bin lira arasında değişiyor. ‘Ela’ şarkısında bir içecek firmasının reklamını yapan ünlü fenomen reklamlardan da 1 milyon TL kaznıyor.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu