Ünlü oyuncu Necati Şaşmaz’a 12 yıl hapis istemi şoku

Takip Et:
Ünlü oyuncu Necati Şaşmaz’a 12 yıl hapis istemi şoku
Ünlü oyuncu Necati Şaşmaz’a 12 yıl hapis istemi şoku

Ünlü oyuncu Necati Şaşmaz’a 12 sene mapus istemi şoku… Şaşmaz’ın boşanmak istediği eşi Nagehan Şaşmaz’ın ses kayıtlarını ve Whatsapp yazışmalarını illegal yollarla ele geçirip dava dosyasına ispat olarak koymak kabahatiyle 12 sene mapusu isteniyor.

Sözcü’de yer alan habere göre: Necati Şaşmaz ve eşi Nagehan Şaşmaz boşanma kararı aldı. Boşanma davası sürerken Necati Şaşmaz, eşine ait olan özel konuşmaları legal olmayan yollarla ele geçirip CD halinde duruşmaya delil olarak sundu.
Boşanma davasına bakan Anadolu Adliyesi Aile Duruşması, kanıt olarak olarak kayıt ve yazışmalarla ait bilirkişi raporu aldırdı. Ses kayıtlarının da dökümü istendi.

TARAFLAR UZLAŞAMADI

Nagehan Şaşmaz’ın şikayeti üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı. Necati Şaşmaz, verdiği ifadede kayıt ve yazışmaları eşinin bilgisi güzergahında aldığını açıkladı. Savcılık kabahatlerin uzlaşma kapsamında olduğunu belirterek uzlaştırma müessesini devreye soktu ancak taraflar uzlaşmadı.

12 SENE HAPSİ İSTENİYOR

Savcılık, Necati Şaşmaz hakkında ‘özel yaşamın saklılığını ihlal etme’ ve ‘zincirleme biçimde haberleşmenin saklılığı ihlali’ kabahatlerinden iddia belgesi tertip etti.