Ünlü isimlerden stok yapanlara mesaj!

Ferdi Atuner, Ayçin İnci ve Ayta Sözeri gibi ünlü isimler dün Cihangir'de alışveriş yaparken objektiflere yansıdı...

Takip Et:

Koronavirüs salgınının giderek yayılması ile birlikte vatandaşlar ‘evde kal’ çağrısına uymaya devam ediyor. Birçok ünlü isim de sosyal medya paylaşımları ile bu çağrıya destek oluyor.

Önceki gün Cihangir’de görüntülenen usta tiyatrocu Ferdi Atuner, paniğe kapılarak alışverişi abartanlara önemli mesajlar gönderdi. Elinde bir paket bulgurla objektife yansıyan Atuner, “Dimyat’ın pirinçlerini doldurup evdeki bulguru bozmayın, çöpe atmayın. Ben ve hanım bulgur yiyeceğiz. Anadolu’nun verimli cefakâr bulguru bize yetiyor. Biterse iner markete yine alırım. Hiçbir şeyi çöpe atmam, bozulmasını da istemem. Lütfen siz de tüketeceğiniz kadar alın, bozulunca çöpe atmak zorun-da kalmayın. Bütün dolabı doldurmak kıtlık da getirir. Çöpe atılan her besin kıtlık sebebidir.” dedi.

Cihangir’de yüzünde maske, elinde plastik eldivenlerle market alışverişine çıkan Ayçin İnci stokçulardan şikayet etti. İnci “Markette o kadar çok kişi var ki, şaşırdım. Dezenfektan ve kolonya bulabilmek mümkün değil. Baktım yanımdaki 10 paket makarna, bir diğeri paket paket un almış, ne gerek var? Ben belli aralıklarla market alışverişine çıkıyor, ihtiyacım kadar alıyorum. İstifçilik doğru değil.” şeklinde konuştu.

Market alışverişinde görüntülenen bir başka ünlü isim de Ayta Sözeri’ydi. Sözeri, alışverişini ‘aylık’ yaptığını söyledi: “Ben normalde de aylık alışveriş yapan biriyim. Bozulmayan ürünleri toplu almayı seviyorum. Bozulacak yiyecekleri evde stoklamak doğru değil. Sonuçta herkes çıkıp alışveriş yapabiliyor.”