Magazin

Ünlü isimlerden, Haluk Levent’in kampanyasına rekor bağış!

Ahbap Derneği‘nin kurucusu ve başkanı Haluk Levent, geçtiğimiz günlerde koronavirüs salgını sebebiyle çalışamayan ve maddi zorluk çeken ailelere yardım amaçlı “Dayanışma  günleri” kampanyasını başlattığını duyurmuştu. Temel ihtiyaçların yer aldığı paketlerin her birinin fiyatı, Ahbap Derneği tarafından 283 TL olarak belirlendi. Yardım kolileri hijyen kurallarına uyularak hazırlandı. Ünlü sanatçının başlattığı bu kampanya kapsamında sanat ve spor camiasından birçok isim bağış yapacağını açıkladı.

Haluk Levent’in çağrısına 1000 aileye 2 aylık yardım paketi yardımında bulunan Murat Boz, Kıvanç Tatlıtuğ ve Caner Erkin en büyük desteği verdi. Boz, Tatlıtuğ ve Erkin kişi başı 283 bin lira yardım yaptı.


Seda Sayan 360, Volkan Babacan 200, Aras Bulut İynemli 100, Hande Yener 100, Nurgül Yeşilçay 100, Emir Sarıgül 100, Can Yaman 50, Gülben Ergen 50, Merve Özbey 20, Onur Saylak ise 20 aileye yardım etti. Haluk Levent kampanyaya destek olan ünlülere sosyal medya hesabından teşekkür etti. Levent sosyal medyadan şunları yazdı:

“Teşekkürler sporcu, müzisyen, oyuncu kardeşlerim! 30 saat önce Twitter’da başlattığımız dayanışmaya kucak açtınız. Hedef 5 bin aile idi. 10.252 aileye ulaştık. Ve şimdilik bitti. Çünkü başvuruları ancak değerlendirebilecek  ve 10 gün içinde gıda paketlerini gönderebileceğiz.”

“600 BİN LİRALIK BÜTÇE AYIRDIK!” 

Öte yandan Gamze Özçelik’in kurucusu olduğu Umuda Koşanlar Derneği de ekonomik olarak zor günler geçiren aileler için yardım eli uzattı. Özçelik, derneğin sosyal medya hesabından “Bu zor günlerde Umuda Koşanlar Derneği olarak işsiz kaldığını, kirasını ve faturasını ödemekte zorlandığı tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi aileler için ilk etapta 600 bin TL olan ön bütçeyi ayırdık. Önümüzdeki birkaç gün içinde gerekli duyuruları yapacağız” açıklamasını yaptı.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu