ÜNLÜ İSİMLERDEN DUYGUSAL CANSEL MESAJLARI

Sözcü’den Burcu Özen’in haberine göre Kayseri’de 18 yaşında öğretmenin tecavüzüne uğrayan ve polis olan babasının tabancasıyla başına ateş ederek intihar eden Cansel Buse K.nin acısı Türkiye’yi derinden sarstı.

 

Pucca: “#canselicinsusma ‘orada ne isi varmis’ ‘o da oyle giyinmeseymis’ ‘o saatte disarida ne yapiyormus’ cular sussun, sen bagir.. Bagir ki sesin; o kalpsizlerden, o empati yoksunu zevzeklerden, o kotulerden daha cok ciksin. Korkmasi gereken onlarken, ‘ben nasil boyle bir sey dusunurum. Kalbimden nasil geciririm” diye dusunmesi gereken onlarken, sen cesur ol.. Tecavuzu mesrulastiran, hak etmis diyen herkes potansiyel tecavuzcudur.. O kusmuk agizlilar yuzunden oluyor inanin bunlar.. Onlar, her bahane buldugunda bu sapiklarin sirtini sivazliyor. ‘Sen tecavuz ettigin icin suclu degilsin; o sana tecavuz ettirdigi icin suclu. Icin rahat olsun’ diyor resmen.. Boyle insanlari gordugunuzde ciglik atin, bagirin suratlarina tukurun.. Once onlari susturmak gerekli.. Tecavuzun bahanesi olmaz. Fitrat sacmaligina da inanmayin. Gencecik bir kiz, ailesine siginmaktan korkup; yasalara guvenmeyip kendini oldurmeyi seciyorsa; bunun nedeni o bahanecilerdir. Once onlari temizlemek gerekli…”

 

Didem Soydan: “Rızası var, orası açıktı,kahkaha atmıştı,saçlarını boymamıştı,nefes almıştı derken tecavüzü yasallaştırdınız sapık insanlar sizi! Hangi adalet sizi gebertene kadar süründürür bilmem bizde karşılığı olmadıgı kesin ! Ne yazsam olmayacak güzelim kızımızı geri getirmeyecek ,onu dikkate almayan o okul yönetinimin de Allah belalarını vermeyecek zaten adalet asla çözmeyecek kapana kısılıyoruz gitgide…. Living and breathing in rape culture  #canselicinsusma”

 

Sinan Akçıl: “Susma ki bir gün senin de değerlin,kız kardesin,sevgilin,ablan ın başına gelirse içine atmasın bu igrençliği haykırabilsin!”

 

Ceyhun Yılmaz:  “Sapık yaratık kız çocuğuna tecavüz etti. Bilip de susanlar vicdansızlıkta kuyruğa girdi. Tanıdığın birine olmasını bekleme #CanseliçinSusma”

 

Esra Erol: “Okul itibarını bir candan daha önemli tutan idareciler! Orda ki insancıklar! Sözde eğitimciler! Tecavüz edenin kendini akladığı, tecavüze uğrayanın büyük utancını yaşatan zihniyet! Vicdan var mı? Sizde???”

 

Özge Ulusoy: “Yaziklar olsun!!! #canselicinsusma”

 

Hande Doğandemir: “Aklımdan geçen binlerce sözcük var ama hiçbiri üzüntümü ve öfkemi anlatmaya yetmiyor #canseliçinsusma”

 

Işın Karaca: “Çünkü artık bu korkunç olaylara dur demek farzı şart!!!”

 

Çağla Şıkel: “Bu nasil bir dunya??? #canselicinsusma #kadinadokunma #kadinasiddetehayir”

 

Alişan: “Bu serefsızı ınsallah hemen alırlar ve en agır sekılde cezalandırırlar.. #idamedilsin #idamcezasıgelsin Yazık gunah cocuktu o daha cocuk