Ünlü isimlerden koronavirüs çağrısı: “Evde kalın!”

Koronavirüs'ün Türkiye'de yayılmaya başlamasının ardından ünlü isimler eve kapandı. Herkesi evde kalmaya davet eden ünlüler, paylaşımları ile örnek oldu...

Takip Et:

Cansu Kurtcu ve Fettah Can çifti de tedbir amaçlı günlerini evde geçiriyor. Kurtcu, ikiz çocuklarıyla kek yaparken çektikleri videoyu sosyal medyada paylaştı. Ünlü şarkıcı paylaşımına “Korona günlerinde aşk. Ah ne günler günler gelecek daha. Bizden hepinize bol umut ve bolca sevgi gelsin.” notunu düştü.

Evde ikiz kızları Alin ile Lina ve eşi Anıl Altan‘la zaman geçiren Pelin Akil, “Tatil oldu demek, AVM’ye gitmek değildir. Daha çok bilinçlenmemiz lazım. ‘Tokalaşmayın ve öpüşmeyin’ diye diye dilimizde tüy bitti” dedi.

Bade İşçil, “Devletimiz gereken önlemleri alıyor. Daha da etkili kararlar alınacağına eminim. Okullar, çocuklar ortaya saçılsın diye kapatılmadı. Ebeveynler biraz sorumluluk!” notunu düştü.

Eve kapandığını belirten İrem Derici ise, “Birey olarak yapmam gereken her şeyi yaptım. Tüm konserlerimi üç hafta önceden iptal ettim. Bu süreçte okuduğum her şey beynime işliyor ve istemsizce öksürmeye başlıyorum. Belirtileri okurken bile boğazım kaşınıyor. Kendini umursamayan çevresini düşünsün” diye yazdı.

“Mecbur kalmadıkça sokağa çıkmayın” uyarısı yapan Özge Ulusoy, eldiven, maske ve dezenfekte eşliğinde, kimseyle temas etmeden, moral için açık havada yürüyüş yaptığını belirtti.

Ceyda Düvenci ise eşi Bülent Şakrak ile evde olduğunu söyleyerek paylaşımına şu notu düştü:

“Evimizdeyiz… her şey yolunda… endişelerimizi, korkularımızı cebimize koyduk, kabul ettik hepsini… zor dönemi avantaja çevirmeyi tercih ettik. Bol bol zaman geçirmenin sevinci bizi iyi hissettiriyor… Daha fazla oyun oynamaya odaklandık. Birlikte nasıl daha eğleniriz, kahkahalarla güleriz, bu duygunun peşine düştük… Evet zor, evet gergin zamanlar, evet endişeliyiz… Hepsi gerçek… ama anne-baba olarak mutlu olmayı, kötü zamanlardan mutlulukla çıkmayı seçtik… Evden çıkmıyoruz… Temizliğe dikkat ediyoruz… ve bir aradayız… Sen evde gülümsemek için neler yapıyorsun? Ailecek eğlenmek için, zor günleri aşmak için neler buldun? Bulutları ancak güzellikleri paylaşarak dağıtabiliriz. Gerçekleri göz ardı etmeden, gerekli tedbirleri alarak… Okul tedbir sebepli kapandı, tatile gidelim diye değil… O yüzden evde ailecek oturmak tek çözüm…”