Magazin

Ünlü isimler Koronavirüs’ten korunmak için neler yapıyor?

Ünlü isimler Koronavirüs için aldıkları öblemleri şöyle sıraladı:

Ajda Pekkan: “El sıkışmıyorum, öpüşmüyorum. Bunlara biraz ara verelim lütfen. Çok gezen biri değilim zaten. Evden stüdyoya ya da ablama gidiyorum. Ben daha önce dezenfekte ve ihtiyaç olan ürünleri temin etmiştim. Maske takamıyorum ama evde steril ortam var. Yanımda çalışanlar da toplu taşıma kullanmıyor ve eve gidip gelirken maske kullanıyorlar” diye konuştu.

Muazzez Ersoy: “Kalabalık ortamlara girmiyorum, ellerimi sürekli yıkıyorum; zaten çok titizimdir, şahsi temizliğime çok özen gösteririm. Bilinçli bir şekilde ikazlara uyarsak, ülke olarak kısa sürede atlatacağımıza inancım sonsuz. Bireysel ve toplumsal olarak lütfen yapılan ikazları dikkate alalım, ekstra özen gösterelim” dedi.

Ebru Gündeş, virüs nedeniyle yurtdışı konserlerini iptal etti. Ünlü sanatçının yurtiçi seyahatlerinde ise uçak yerine özel araç tercih ettiği öğrenildi.

Teyzesinin geçen hafta yapılan cenaze töreninde üşüttüğünü belirten Demet Akalın ise şunları söyledi: “Evdeyim dinleniyorum. Risk nedeniyle hastaneye gitmedim, doktor eve geldi ve iğne yaptı. Bu kadar kaosa gerek yok, bilinçli olalım yeter. Evde hijyene ve dezenfekte olaylarına ağırlık verdim. Kapı kolları ve kullandığımız yerler devamlı dezenfekte ediliyor. Evdeki bakıcılara ‘toplu taşımaya değil, taksiye binin’ dedim. Taksiyle gidip geliyorlar.”

Behzat Uygur: “Tiyatro oyunlarımızı sahnelediğimiz bütün salonların dezenfekte işlemine başladık. Tüm salon işletmecilerinden aynı duyarlılığı bekliyoruz. Seyircilerimizi kapıda kolonyayla karşılayacağız” dedi.

Yürüme güçlüğü nedeniyle bir süre önce ameliyat olan Fatma Girik: “Zaten yürüyemediğim için evden çıkmıyorum ama yaşanan bu duruma da çok üzülüyorum.”

İtalya’da yaşayan ve 3 Nisan’a kadar karantinaya alınan ünlü yönetmen Ferzan Özpetek, Instagram hesabında duygusal bir paylaşım yaptı: “Bu akşam uykuya dalmadan önce yeniden sokaklarda özgürce dolaşacağımız anı gözünüzün önüne getirin. Birbirimize yeniden sarılacağımız, hep beraber alışveriş yapmanın keyfini doya doya çıkartacağımız o anı hayal edin. Cıvıl cıvıl mekanlarda kahvelerimizi yudumlayacağımız, şen şakrak sohbetler edeceğimiz, yan yana fotoğraflar çekeceğimiz günleri düşünün. Yeniden birlikte gülmeye başlayacağız. Umudumuzu asla kaybetmeyelim. Yakında görüşmek üzere!”

Hülya Koçyiğit :“Ellerimi sürekli yıkıyorum. Yanımda dezenfektan, kolonya bulunduruyorum.”

Tuba Büyüküstün, iyi niyet elçisi olduğu UNICEF’in koronavirüs bilgilendirme tablosunu paylaştı: “Sosyal medya hayatımızda çok yer alıyor. Özellikle çocuklar söz konusu olunca biz annelerin bazen birden fazla veli WhatsApp grubu olabiliyor. Tabii ki iyi niyetle gördüğümüz her bilgiyi çocuklarımızı korumak adına bu gruplardan birbirimizle paylaşıyoruz. Dün altında UNICEF’in bir paylaşımı olduğu yazan bir yazı önüme geldi. Bir anlığına ben de inandım ve paylaşmam gerektiğini düşündüğüm kişilerle paylaştım. Fakat arkasından emin olmadığım bir bilgi olduğuna ayarak sildim. UNICEF Türkiye’den çok sevgili takım arkadaşıma sordum. Bu yazının asla UNICEF ile bir ilişiği olmadığını söyledi. Evet, UNICEF’in koronavirüsle ilgili tek bilgilendirme tablosu budur. Diğerlerine lütfen itibar etmeyin.”

Cüneyt Arkın: Virüs çıktığından beri tokalaşmıyoruz, kucaklaşmıyoruz.

Bengü: Evimizde bebeğimiz olduğu için biz çok daha fazla dikkat ediyoruz… AVM’lere veya kapalı yerlere mümkün olduğu kadar az girip çıkıyoruz… Babası da ben de dışarıda sadece selamlaşmaya gayret ediyoruz… Yanımızda dezenfektan taşıyoruz ve mutlaka sık sık ellerimizi yıkıyoruz.

Mustafa Ceceli: Maske kullanıyorum, ellerimi çok sık ve 20 saniye sabunla yıkıyorum, tuzlu suyla gargara yapıyorum ve dezenfekte mendiller kullanıyorum.

Derya Uluğ: Dezenfektan ürünlerin olduğu çantayla geziyorum.

Demet Akalın: El ve cilt temizleme solisyonu ve kolonyo ile ellerini sık sık dezenfekte ettiğini, ayrıca vücut direncini artırmak için vitamin aldığını açıkladı.

Meryem Uzerli: Sürekli uçağa biniyorum, sürekli yurtdışındayım. Korkmamaya çalışıyorum, bazen korku da hasta edebiliyor. Çünkü sürekli çok korkarsak vücut gücümüz düşer. O yüzden vücut gücümü artırarak, korkmamaya çalışıyorum. Çok vitamin tüketmeye çalışıyorum. Ellerimi günde 20 kere yıkıyorum.

Oyuncu Çiğdem Batur, maske takarak Enis Arıkan ise ellerini düzenli olarak kolanyayla dezenfekte ederek virüsten korunmaya çalışıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu