Magazin

Ünlü isim hayatını kaybetti!

Aktör ve yönetmen Robert Redford’un oğlu James Redford 58 yaşında hayatını kaybetti. Kanserden hayatını kaybeden James Redford’un ölüm haberini, eşi Kyle Redford Twitter’dan duyurdu. James Redford, karaciğer nakli beklediği sırada kansere yakalandığını öğrenmişti.

ACI HABERİ EŞİ DUYURDU

Robert Redford’un oğlu James Redford 58 yaşında hayatını kaybetti.

84 yaşındaki Oscar’lı aktör ve yönetmen Robert Redford’un izinden giderek hem film yönetmeni hem de aktivist olan oğlu James Redford’un California’daki evinde 16 Ekim Cuma günü on nefesini verdiği öğrenildi. Kalbimiz kırık. Güzel ve dolu dolu bir hayatı oldu ve çok sevildi. Onu çok özleyeceğiz. 32 yıllık karısı olarak birlikte büyüttüğümüz iki harika çocuğumuz olduğu için minnettarım. Son iki yılda onlar olmasaydı ne yapardık bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

NAKİL BEKLERKEN KANSERE YAKALANDI

Kyle Redford daha sona The Salt Lake Tribune gazetesine, eşinin, geçen yıl kasım ayında karaciğer nakli beklerken teşhisi konulan karaciğerindeki safra kanalı kanserinden hayatını kaybettiğini açıkladı.

James Redford, daha çok The Big Picture: Rethinking Dyslexia ve Toxic Hot Seat gibi belgeselleriyle tanınıyordu.

Son filmi Playing for Keeps, prömiyerini bu ayı başında Mill Valley Film Festivali’nde yapmıştı. Robert Sundance Film Festivali’nin kurucusu olan Robert Redford, 1981 yılında yönetmenliğini yaptığı Ordinary People filmi ile En İyi Yönetmen Akademi Ödülü’ne layık görüldü. Redford daha önce de Belalılar filmindeki performansıyla 1974 yılında En İyi Erkek Oyuncu Akademi Ödülü’nü almıştı.

Redford, Eylül 2018’de yayınlanan ve Altın Küre adaylığı aldığı drama filmi The Old Man & the Gun’da banka soyguncusu Forrest Tucker’ı canlandırmıştı.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu