Yaşam

Ulaş Tuna Astepe mülteci çocuklar için sınıra gitti!

Sen Anlat Karadeniz dizisinde canlandırdığı Tahir karakteri ile yıldızı parlayan Ulaş Tuna Astepe, Pazarkule Sınır Kapısı‘nda, sınırdan geçmeyi bekleyen düzensiz göçmenlere yardım dağıttı. Kendi imkanlarıyla sınıra getirdiği yardım malzemelerini dağıtan Astepe, Suriyeli ve Afgan göçmenlere temel gıda malzemeleri, çocuk bezi, mama ve uyku tulumu yardımında bulundu.

Astepe, çocuklara moral vermek için onlarla şakalaşıp oyun oynadı. Düzensiz göçmenler de kendilerini ziyaret eden oyuncu Astepe‘ye yakın ilgi göstererek, sohbet edip, hatıra fotoğrafı çektirdi.


Geçtiğimiz günlerde Haluk Levent kurucusu ve başkanı olduğu AHBAP Derneği üyelerine çağrı yapmış ve mülteci çocuklara yardım yapılmasını istemişti. Levent’in bu çağrısı tepkilere neden olmuştu. Ünlü sanatçı, İdlib’de 36 askerimizin şehit edilmesinin ardından Suriyelilere yardım kampanyası başlattığı için sert tepki gösteren birçok kullanıcıya şu yanıtı verdi:

“Twitin altı a-politik soslu Türkiye gerçeği. ‘Çocuksa çocuk ölürse ölsün bize ne?’ diyenler, gücü güçsüze yetenlerdir. Öteden beri Suriyeliler konusunda yazdıklarım ortada. O ayrı bu ayrı. Ama çocuklara su götürüyorlar diye Ahbap’lara sitem etmeyin lütfen bağışlayın bizi! Şimdi bu çocuğun babasını su ve mama verdiğimiz 3 yaşındaki çocuklar mı şehit etti?”

İlgili Haberler

Başa dön tuşu