Medya

TV8’deki PSV – Galatasaray maçında yaşanan krize Acun’dan açıklama!

UEFA Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Turu ilk maçında Galatasaray, deplasmanda PSV’ye 5-1 mağlup oldu. Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu TV8’den yayımlanan maçta yayın kesintileri yaşandı. Reklam panolarında kullanılan illegal bahis reklamları ise yayının donma sebebi olarak gösterildi.

Konuyla ilgili, Acun Ilıcalı’dan açıklama geldi. Ilıcalı, Twitter hesabından yaptığı açıklamasında, “PSV – Galatasaray maçında TV’de yayınlanan sanal reklamlar ve yaşanan teknik sorun Hollandalı servis sağlayıcıdan kaynaklanmıştır. Uygulanan sanal reklamlar tamamen bilgimiz dışındadır. TV8’in bir gelir elde etmesi asla söz konusu değildir” ifadelerini kullandı.

“Sadece Türkçe seslendirme ekleyerek yayınlamak zorundayız”
Ilıcalı, bir başka paylaşımında da “Türkiye’de oynanan maçın yayın hakları nasıl Türk kulüplerininse, Hollanda’da oynanan maçın yayın hakları da onlara aittir. Bize gelen yayın sinyalini ilgili kulübün yayıncı firması sağlamaktadır. Yayıncılar farklı ülkelere farklı yayın sinyalleri gönderebilirler. Bizim bu yayınla oynama, ekleme, değiştirme hakkımız yoktur. Gelen yayını üzerine sadece Türkçe seslendirme ekleyerek yayınlamak zorundayız. Fotoğraflardan da görüldüğü üzere diğer kanallardan yayınlanmış maçlardan görüntüler ve işte sanal reklamlar..” dedi. 

İlgili Haberler

Başa dön tuşu